Biz istemeyi severiz o vermeyi

27.08.2017
341
Biz istemeyi severiz o vermeyi

Biz istemeyi severiz o vermeyi

Günaydın sevgili hocam. . Selam es selame. Keyfiniz sıhhatiniz yerinde inşallah. . İyiliğinize sağlığınıza duacıyım. Rüyamı paylaşmak istedim.

Rüyamda büyükçe bir kitap alıyorum elime. Açıyorum içinden rahmetli anneannemin eşyaları çıkıyor. Kokluyorum nenemin kokusu. . Bir de yabancı paralar vardı içinde. . İçimden bunların değeri yok diyorum ve acaba başka para var mı diye bakayım diyorum. 10 TL lik halinde biraz para buluyorum. Az ama iyi oldu diye geçiriyorum içimden. . Kitap görünce rüyamda sevindim, acaba beklediğim kitap mı diye.

Selam es selame Yeldacan… Rüyan güzel. Çok şey ifade ediyor. Açılımını yapmasak daha iyidir. Zikrinin bitimine on gün mü var. Kaçıncı gündesin…

Çok kişi ile böyle birebir çalışıyoruz. Hepinizi akılda tutmam imkânsız. Günde onlarca kişiye yazıyor, yazdıklarını okuyorum. Zaman kıtlığı çekiyorum, ben az diyeyim sen çok anla… Rabbim anlatsın sana. Durmak yok yola devam. Selam es selame

Haklısınız hocam. Çok vaktinizi almadan kısaca anlatayım.

Ben 11 Kasım 2016 da başladım ya latiyfun…. zikrime Allah’ın izniyle. 40 gün bitiminden sonra rabbi zidni ilmen zikrine geçtim, ama bir süre sonra bir rüyamdan dolayı ya latiyfun zikrine dön dediniz.

Ben hastalığımdan dolayı aksatarak yaptım ibadet ve zikirlerimi. En son 22 Temmuzda rüyamda iki tane cin çıkarıldı içimden. Üçüncü gizli, o kaldı dedi, bir hoca rüyamda. En son da anlattığım kitap rüyasını gördüm.

Aynı zikre devam et. Ve gelişmeleri yaz.

Can hocam selam es selame. Hamd olsun ne zaman kötü hissetsem Allah’ın ipine daha sıkı tutunuyorum. Sıkıntılardaki hayır bu olsa gerek. Bu dünyadaymış sırat köprüsü diye düşündüm dün. Nefsimizle, vesvesecilerle kuşatılmış halde sıratı müstakimde yürümeye çalışıyoruz. Allah’ın ipine daha sıkı, sımsıkı tutunmamız gerektiğini daha iyi ve daha samimi bir şekilde anladım.             Allah’a önce hastalığımdan yönelmiştim ama sayenizde namaz ve zikirlerimi eda ettikçe Allah’la olmanın, naçizane ne kadar olabiliyorsak işte, tadını aldıkça, ah diyorsun, dahası kim bilir nasıl güzeldir. Hocam ama çok zor çok. Nefs bir yandan, vesveseciler bi yandan, bu cihat büyük cihatmış… Peygamber efendimizin dediği gibi. Bazen havaya giriyor nefs. Oldum zannediyor. Ama gaflette oysaki hala. Daha yolun çok başındayım. Size de hep dua ediyorum. Allah razı olsun sizden.

Ne kadar bilmiyormuşuz sevmeyi meğer. Ne kadar gülmüyormuşuz kalpten meğer. Aklımız ne uzakmış kalbimizden meğer. Ne kadar zorbaymış yüreksiz akıl! Hocam dertleşmek geldi içimden gece gece affınıza sığınarak.

Bir de bir rüyamı paylaşmak isterim. Benim için önemli çünkü evlenmeyi düşündüğüm kişiyle ilgili bir rüya.

Rüyamda kendisiyle yataktayız ve o çıplak. Ben elimle cinsel organının bir kısmını çekiyorum. Kolaylıkla çıkıyor ve diyorum ki ben bu kadarını alıyorum. O da onaylıyor.

Sonra sokağa çıkıyorum. Sokakta insanlar var. Oturuyorum bi yere, kucağıma koyuyorum onu ve elimle örtüyorum kimse görmesin diye. Ama şefkatle koyuyorum elimi üstüne, sanki çocuğummuş gibi.  Bu rüya benim çocuk özlemim de olabilir diye de düşündüm bilinçaltımda. Bir çocuk doğurmayı hayırlısıyla, sağlıkla çok istiyorum. Diğer yandan kafamda birbirimiz için hayırlı eşler değilmiyiz diye de dönüp duruyor sürekli. Çünkü ne zamandır evlenmek nasip olmuyor bir türlü bize, türlü sebeplerden. Şimdi de kendisi maddi durumunu düzeltmeden evlenmek istemediğini söyledi.

Geçen gün de bir baktım numarası kendi kendine silinmiş telefonumdan. Besmele çektim hemen. Kendisi bende “Sen” diye kayıtlıydı. Kavgalı olduğumuz bir zaman öyle kaydetmiştim. Önce acaba ayrılacağımızın ya da ayrılmamız gerektiğinin bir işareti mi dedim sonra hemen iyiye yorayım dedim ve belki adını artık samimi bir sıfat olarak kaydetmeliyim diye düşündüm.

Kafam çok karışık hocam. Belirsizlik çok yoruyor. Allah’a dünya ve ahiret hayatım için hayırlı bir eş nasip eyle diye dua ediyorum hep, sizin de hep salık verdiğiniz gibi. Çok uzun yazdım hakkınızı helal edin.

Selam es selame iyi ki uzun yazdın. Böyle yazılara hasret kaldım diyebilirim… Namazın, zikirin tadına varmış, cehlinin farkında olup nefsini samimiyetle eleştiren tatlı cümleler kuran az kişi var. Gelişmeye başladınız, değişmeye başladınız. Beşikten mezara kadar öğrenmek gerektiğinin farkına vardınız. Allah’la olmanın tadını aldınız. Artık zaman israfının neler kaybettirdiğini hakkal yakin biliyorsunuz. Kalpler işte böyle ancak Allah’ı zikir ile tatmin olur, razı olur, geleceğe umutla bakar, gelene, eldekine şükreder, olmayanı sabırla olur inşaallah diye bekler. İyi ile kötünün, güzel ile çirkinin tam idrarında olarak yaşar, nelerden sakınması gerektiğini, nelere doğru duraksız yürümek icap ettiğini bilir. Dolu dolu yaşamanın, zamanını planlamanın hazzını yaşar.

Rüyanızın hayırla zahire çıkmasını bekleyelim. Gerçek mümin geleceği de fazla planlamaz. Kaderin kesin hükümlü olduğunu bilir. Nasipte olanın mutlak geleceğini, nasipte olmayanı saklamanın, elde etmenin imkânsızlığını bilir. Görelim Mevla neyler der. Güzel eyleneceğini bilir.

Eşiniz olacak olan ille de günü gelince olacak. Olmayacak olanla gerdeğe girseniz duvağınızı kaldırmadan ölebilir, erte günü çekip gidebilir. Kuruntulardan, vehimlerden, vesveselerden uzak yaşamaya bak. Şeytan asla boş durmaz. Ona karşı uyanık ol, sana kötü senaryolar yazdıramasın. Kasvet basınca hemen bir abdest tazele ve divana dur, rabbinle başla sohbete, dile ondan ne dilersen. ya an içinde verir ya ahirette ama mutlaka verir.                                                                 Biz istemeyi severiz o vermeyi sever…                                                                       Rabbim yar ve yardımcın olsun selam es selame.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

 1. Zeynep dedi ki:

  Merhaba hocam. Niśanlim beni çok basit bir sebeple birakti. Öncesinde çok gelgitler yasadi.defalarca birakti sonra döndü. Her zaman kabul ettim onu. Son olarak cok basit bir sebepten öturu birakti. Aradan 3 gün sonra baskasiyla sözlendi. Ben onu Ahirette eşim olmasini hep istedim. Bu yuzden çok sevdim. Bana evliligim zorla oluyor ailem oyle uygun gordu dedi. Ama evlendikten sonra ben mutluyum dedi. Arkadaslarimdan da gercekten hep mutlu oldugunu duydum. Sürekliher gü rüya gören biriyim.Ilk zamanlar bunu rüyalarimda da gördüm. Ama sonra rüyalarimda sürekli onun ve ailesinin mutsuz oldugunu, bir kac kere bośanacagini gördüm. Bu görduklerim gerçegi ne derece yansitiyor?

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   nasibinde olmayan asla senin olmaz..olan da asla engellenemez.
   boşanıp gelirse evlenir misin.kırk kere senden gitmiş.evlenmiş ondan da gitmiş.dikiş ttutmayan kumaştan kaportası iyi diye elbise alır giyer misim.sokakta çırılçıpla kalma ihtimalin var demektir.
   duaları da akıllıca etmeli be kızım..allah yardımcın olsun.