BEN O’NA MECBURUM

26.06.2020
322
BEN O’NA MECBURUM

BEN O’NA MECBURUM

Bir derdim var, yıllardır nedenini bulamadığım. Bir derdim var, kimsenin bilmediği içimde fırtınalar koparan, kimseye anlatamadığım, bir bıçak yarası gibi kalbimin acıyla yandığı, her nefesle giderek büyüyen. Her bakanın gözlerimde o hüznü gördüğü, sonsuz kuyulara düşüren bir girdap gibi, gülerken ağlatan, hazan mevsimleri yaşatan bir derdim var.

Birini özlüyorum, ilk üniversite yıllarında farkettiğim bir özlem. Özlem içimi yakıyor. Kimi özlüyorum, neyi özlüyorum bilmiyorum. Önce annem zannediyorum, bakıyorum o değil, sonra babama koşuyorum, hayır hayır o da değil, ne arkadaş, ne dost, hiçkimse, hiçbirşey değil. Özlediğim O’ymuş artık biliyorum.

Birini arıyorum yıllardır, sanki kaybetmişim, elimde bir fener sokak sokak dolaşıp O’nu arıyorum, aradığım sokaklar ıssız, karanlık, korkutucu, derin bir sessizlik. Yanlış sokaklarda dolaşıyorum biliyorum, artık feneri içimde yakıyorum.

Bir şey istiyorum; eş mi, çocuk mu, arkadaş mı, aile mi, sevgi mi, aşk mı istediğim bilmiyorum, sadece O şeyi istiyorum, ne olduğunu bilmeden yıllardır istiyorum; ağlayarak, sızlayarak bir çocuk gibi istiyorum.

Herkese soruyorum, anlatmaya çalışıyorum boş gözlerle bana bakıyorlar, anlamıyorlar anlamayacaklar da biliyorum, boşuna nefes tüketiyorum, çaresizce susuyorum.

O’na küsüyorum, kızıyorum, şımarıyorum, hep O’nunla konuşuyorum, O’nunla nefes alıyorum, adım atıyorum, O’nunla uyuyorum. O’nu kızdırıyorum, yapma dediği şeyleri yapıyorum, O’ndan utanıyorum, pişman olup, tekrar tekrar yapıyorum, sonra tekrar pişman oluyorum. O’ndan korkuyorum hem de çok korkuyorum. Sonra kaçmak istiyorum, nereye gideyim, kime gideyim bilmiyorum, tek bildiğim başka kapı yok çalacak, benim için ikinci bir yol yok gidecek, bütün gidişler gene O’na varıyor.

O’nu kıskanıyorum, hemde çok kıskanıyorum, en çok beni sevsin istiyorum, hep benimle olsun istiyorum. Ben O’nun için özel olmak istiyorum. Ama en büyük yanlışları O’na yapıyorum. En büyük riyakarlığım O’na, biliyorum. İçimde sonu gelmeyen bir savaş yıllardır bitiremediğim, O’ndan kaçıp gene O’na yakalandığım. Bir labirent gibi her döndüğüm köşede O’nunla karşılaşıyorum. Derdimde, çaresi de O biliyorum, artık biliyorum.

Bunun adı AŞK’mı bilmiyorum, yalnızca ben O’na MECBURUM, biliyorum. ZEYNEPCAN

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.