Avuç İçi Seğirmesi

9
870 views
Avuç İçi Seğirmesi

Avuç içi seğirmesi

Avuç İçi Seğirmesi

Sağda rızık;
Solda maldır. Sağda ise eline mal veya para girer;
Solda ise alış veriş veya fatura ödeme gibi para çıkar. Harcama yapar.
Eğer planlanmış bir satın alma yoksa Sol el sol dizde ‘’La fakri vela masrafı ‘’ okursun.
Ve sonra sağ elde ”Allahümme egannü bi ticareti gınaül hayati fil hayati” okursun.
Allah ismi belden aşağı azalarda okunmaz. Caiz değildir. Büyük zarar görülür. Ancak, namazdaki gibi otururken sağ el şahadet parmağında sağ dizde okunur. Diz kaldırılırsa daha iyi olur. Yalnız sağ elde okunur. Başka azalarda asla olmaz. Solda asla ve asla okunmaz. Okuyan iptilaya duçar olur. Mesela;
”Allahümme yüzidül meserreti daimen, fil hayati” okursun. Tesbihle veya şahadet parmağını depretirsin. Tesbih çekerken şahadet parmağın ile çekersin. Tespihi sol ele almak bile caiz değildir. Sol elde tespih çekmek çok büyük zararlar açar. Maalesef bundan kendisini mana ilminde âlim sayanlar bile bihaber kalmışlar. Bunu ancak zat evliyası yapabilir o da rahmet duası için bazı seçilmiş ayetleri okuyabilir. Hikmette sol el efali kesinlikle yasaktır. ‘’Kitabı solundan verilenlerden’’ olunur. Sol elin dünya işlerinde bile ancak mecbur hallerde kullanılır. Sol el ile yazı yazmak, yemek yemek son derecede sakıncalıdır.İşi asla rast gitmez.İmanına zarar gelir.Küçükten sol el kullanımı engellenmelidir.Peygamberimiz buna çok dikkat etmiştir.Hadis kitaplarında kaydı vardır.

9 YORUMLAR

  1. Hocam sağ elimin baş parmak kökünün etli iç bölgesi segiriyor. Yani avuç içim komple segirmiyor da sadece o başparmak bölgesi. Ne yapmam lazim. Bir manası var mıdır bunun?

      • Hocam benımde aynı yerim seğirdi kısada olsa,,sırayla sağ kaşımın başlayan yeri,sağ kolumun iç kısmı ve sağ elimin baş parmak kökünün iç kısmı.hepsi de hayırlı haberler inşallah.Hocam benım çocuğumun birisi solak ve hiç bir şekılde sağ eliyle yemek yıyemez yazı yazamaz..nasıl öğretilir ki ?

  2. Hocam sol elimin baş parmak altı etli olan tumsek kısmı bu gün sidetli segirme oluyor kitapta bulamadım anlamını söyleyebilirmisiniz Allahın selamı üzerinizde olsun

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here