Allah var başkası yok.

04.06.2020
33
Allah var başkası yok.

Allah var başkası yok.

Ahhhh cancazım;
Sende, ve her insanda rabbimizin nuru da var narı da var.
Bütün esmaları var. Melekler de emrinde şeytanlar da emrinde.
Melekleri terk ettiğin anda şeytan kapıda. Ya şeytanlasın ya melekle.
Literatürde meleklerle isen Allah’lasın, rab ilesin, değilsen şeytanlasın diye anlatılıyor. Hayır, doğrusu bu değil… İşin aslı Cehennemde de olsan Allah’lasın cennette de olsan Allah’lasın. Arafta, Kemalde de olsan Allah’lasın.
İnna lillahi ve inna ileyhi raciun..
Allah’tan geldik, Allah’layız ve Allah’a döneceğiz.

Allah var başkası yok. Kİ…
La ilahe…
İlahlar yok.
El ilah, tek-bir Allah (tek ilah) var. Gördüğün bildiğin ezzahiri,görmediğin bilmediğin el batını..
Ve sen osun. Herkes ve herşey ondan,o..
Helogramdır evren bilmiyor musun.
Her zerrede bütün var,elbet bütünde de cüzler var.
O var.
O’nun dünyadaki halefi, O’na Halifesin. Aynı yetkilerle mücehhezsin.
Allah’ta ne var, sende var. Sende ne var, Allah’ta var.
Öyleyse Allah’tan, yani kendinden kork.
Herkesten kork.
Her şeyden kork.
Sıratta yürüyorsun, bir cambazsın.
En küçük gafletinde gittin demektir.
Gidip duruyorlar, görmez misin?.
Her insan bir canlı bomba.
Hitler, muslini veya firavun.
Her insan bir melek,
alemlere rahmet Muhammed.
Her insan bir Ebubekir, Ömer, Osman, Ali. (selem iyilerin üzerlerine olsun)
Her insan bir Cebrail, her insan bir Mikail ve Azrail ve İsrafil.
Kimi tek tek atar kurşunu, kimi ABD başkanı olur,kim yung olur bir tek atom bombası ile yüz binleri yahut bütün insanlığı öldürebilir.
Elinde yeterince yetki ve imkan var her birinin.
Kuranı yeterince hazmetmelisin ve
cemalını zahir edip, celalını batın/saklı) örtülü tutmalı dizginlemelisin, derinlere gömmelisin.İnsan foseptiğini içinde taşıyan varlıktır.

Dünya gibi ol, cehnnemini içinde sakla.. Cennetini dışa vur.
Bunun için de ilim sahibi olmalı,nefsini tezkiye etmelisin.
İlim ise elinin altındaki kuran ile sünneti saniyede, senin öğrenmeni, İnsanı Kamil olmanı bekliyor. Sen ise oyunda oynaştasın… Halbuki Fatih’in çağ değiştirdiği yaştasın.

-Bazı giriş kapılarına arabalar için tek taraflı, sadece giriş için kullanılan kapanlar var ya hani. Bu öyle bir şey. O kapandan geri gelirsen lastiklerin patlar. Ne içeri girebilmen bir anlam ifade eder ne dışarıda kalman seni memnun eder.

Şeytanlar da o kapanın ta kendisi zaten.
Şeytan hidayetten uzak kalmışların sırrıymış. Uzak kaldım hocam. Uzağım. En küçük gafletimde gittim evet. ? ”Gidip duruyorlar dediniz” kim, anlamadım?
Resmen ıstırap çekiyorum. Her gün okuyorum AZ da olsa Kuran-ı. Meali de yine öyle. Okumaya gayret ediyorum. Nefsimi açıkça gördüm, önceden yılan suretindeydi. Şimdi köpek suretinde görüyorum. Bu sureti nasıl değiştiririm hocam. Nasıl nefsim köpek suretinden çıkar?

-Gidip duran Ademler ve Havvalardan bahsettim. Her saat her saniye gelip gidenlerin nehrini seyrediyor melekler. Cennet ve cehennem, Ademler Havvalar ile dolacak ya. Şu çarka bir bak hele. Her saniye milyonlar(topraktan)doğuyor, milyonlar toprağa dönüyor. Ve sen ile birlikte birileri hala oyunda oynaşta, kıldan ince kılıçtan keskin köprüde doludizgin otoyolda gittiğini sanıyor.
Verilen (cennet davetiyesi) ömür kredilerini har vurup harman savuruyor.
Hacı Ali Bayram gönderdi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

 1. Büşra dedi ki:

  Hocam ilginç bişey oldu ama çok ufak bilgisayar başında hüzünlü bir şarkı dinlerken klavye çalışıyordum sonra aklımda siz geldiniz acaba sevginiz kalbime ne zaman düşücek diye merak ettim hani tarikkatta yol böyle imiş önce hoca sonra peygamber en son da Allah sevgisi içimize düşermiş ya sonra kalbim ALLAH VAR dedi sanki kulağıma demir bir çubuk girdirdiler sağ kulağımdan girdi diğerinden çıktı zaten o anda gözlerim karardı müziği kapatıp hemen kuran tilaveti açtım

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   doğrudan allahla buluşanlar da olur..sen de olmuş bak..kesdirmeden gel denilmiş.doğrudan allah’a rabıta yap..selam es selame

 2. Büşra dedi ki:

  Bir de hocam benim kulaklarım aşırı duyar hatta bazen olmayan sesleri bile beyin algılar bu bir rahatsızlık herhalde üst katta konuşanlar alt katta konuşanlar dışarıdaki çocuklar sanki kulağımın dibinde konuşurlar

 3. Büşra dedi ki:

  Kitabımın sağ taraftan verileceği günü sabırsızlıkla bekliyorum geriye kalan 35 gün nasıl geçer bilmiyorum gün sayıyorum belki 80 gün sürecek ilk zikrim bilmiyorum çünkü benim beyin biraz yavaştır geç algılar neyse geç olsun güç olmasın diyelim