Allah Sameddir, Ölümsüz Diridir

02.04.2020
70
Allah Sameddir, Ölümsüz Diridir

Allah Sameddir, Ölümsüz Diridir

 
ALLAH korusun, şirk var yazılarınızda
 
Allah’ın selam ve rahmeti inananların üzerine olsun, sizin de üzerinize olsun. Son zamanda ki şiirlerinizi yazılarınızı okudum…
FAKAT Allah namaz kılar, zikir çeker, yer, içer, diyor.
ALLAH sameddir, ölümsüz diridir. Yemez, içmez. Dişi veya erkek değildir. ALLAH korusun, şirk var yazılarınızda. O size yazılanlarda istihraç var sanıyorum.
 
Hallaç ı Mansur u unutmayın. Hiçlik makamından çıkamadı, insanlar onu yanlış anlattılar… O gördüm diyen, vahiy diyen her kimse VAHİY PEYGAMBERİMİZLE son bulmuştur.
 
Diğer konuda, Cibril’e git bak, vahiyi sana veren kim. Perdeyi kaldır demesi, ömrümde duymadım bunu. Peygamberler de efendimiz de ölümlü, fakat yaratılan ilk Allah’ın Habibi nasıl olur da ölümlü olan biri olarak orada vahiyi gönderen olur… Burada putlaştırma var. Aynen İsa peygambere ilahlık iddia ettikleri gibi, Hristiyanların.
 
ALLAH RIZASI için görüştüğünüz kim ise sorun, kelime şehadet getirsin, âdem a.s. secde etsin. Eğer ruhaniyse kim olduğunu der. Kelime-i şehadet getirir ve secde eder. Değilse, yanıltmak içinse etrafındaki, asla secde etmez, şehadette getirmez. Ve hiçlik makamındaysa, süfli âlemden koptuysa, sır verildiyse, o sırlar ifşa edilmez. Bazen zikir ve ibadetlerle hak yola yönelenlerde ilerleme olurken ona üç harfli ve benzerleri de yaklaşır, ona keramet gibi, istihraçlar gösterirler.
 
Peygamber efendimizle son buldu peygamberlik. Lütfen ilerlerken, bulunduğu halden çıkarken yardım edilir ama tövbe haşa ALLAH yer içer gibi denmez. Desende izah edilir o kişiye. İlk kez hayır diyorum yazdıklarınıza. Hak yoldan zerre şaştıklarını görsem, babam da olsa itiraz ederdim. ALLAH hak yoldan asla ayırmasın. ALLAH kullarına taşıyamayacakları yükü asla yüklemez.
 
Siz facedesiniz, (BİR SUFİNİN HATIRA DEFTERİ ) bu kişinin sayfasını, sohbetlerini okuyun. Bu kardeşi hak yolda görmekteyim, asla yazmadım. Facede değilim, youtube’den izledim.
 
Abdurrahman BÜYÜKKÖRÜKÇÜ, Konyalı, onunda sohbeti iyi yararlı. Allah hak yolda olanlardan, asla ayrılmayanlardan razı olsun. Kişi boyuttan boyuta geçerken, gördüğü ne kadar gerçek düşünmek gerek sanıyorum. Fakat ALLAH YEMEZ İÇMEZ VE VAHİY SON PEYGAMBER HZ MUHAMMED S.A.V SON BULMUŞTUR.
 
Sizi veya başkasını kırma amaçlı değil yazmam. Takva yolunda, hak yolda, hatam olduğunda haber verin demişti hz Ömer dahi. Hak yolda olan, tüm inanan mümin kardeşlerimin kalplerine tevhid inancıyla, imanları aşkları sabit olup kalpleri nurlansın inşaallah… NURUN ALA NUR SÖZÜ, ALLAH İÇİNDİR. NURUN ALA NUR OL ÂLİM. KARPUZ KESECEKTİK, GİBİ SÖZCÜKLER, ALLAH KULUNA YA DA KULU RABBİNE BUNLARI DER Mİ, DEMEZ.
 
Size saygım olmasa asla yazmaz, açıklamazdım. Şiir ya da yazı altına yazsam, birisi yazsa izahınız gerekirdi. Dahası kafa karıştıran sözler inançsızları güçlendirir, muallakta olanları da ALLAH korusun, şüpheye iter. İmanlı sâlih kişilerde zerre etki etmez. Selam ve dua ile. 18.8.2019 06:58:29. Bacınız,
 
 
 
-Selam es selame Azizem. Allah razı olsun, yazdıkların için. Teşekkür ederim. Bütün ihtimalleri düşüne düşüne, yaşanılanları kayda geçiriyorum. Yaşanılan keşiflerin hemen tamamını kelimesini bile değiştirmeden, kaybolmayacak sayfalarda depoluyorum… Öyle bir zamandayız ki her şey yazılıp çiziliyor, insanlığının önüne konuyor. Ortam inkâr edenlere de inananlara da ardına kadar açık… Bu çağdaş insanların imtihanı sanırım… Her kalbe hükmeden Allah dilediklerini dilediği şekilde inandırıyor yahut inkâr ettiriyor. Öyle bir teslimiyet ile secdeye varıyorum ki kendim, kendime şaşırıyorum.
             Hocamla tanıştığım ilk aylarda, Cebrail ile efendimiz arasında geçen bahse konu olayı anlatmış, eklemeler de yapmıştı. Yirmi üç yaşındaydım, dini konularda o dönemin yeni mezun öğretmenleri kadar kulaktan dolma bilgilerin dışında ümmi idim. O yaşa kadar neredeyse okumadığım klasik, şöhretli eser kalmamış gibiydi. Şahsi kitaplığım beş yüz kitaba yakındı. Kuranı kerimin mealini defalarca okumuştum, 18 -20 yaşları arasında, tefekkür ede ede sayısını unuttum okuduğum hatimlerin. Semiha Ayverdi rahmetlinin kitaplarından ehlibeyt hikayeleriyle tanışmıştım. Şimdiki gibi dini eser bulup okumak imkansızdı. Roman kisvesi ile yazılmıştı. Hz muhammedin torunları adlı eserini peş peşe okumuştum bilmem kaç kere. Yıl 1967 … Hatay’ın küçük bir köyündeyim. Tv yoktu, radyom bile yoktu. anadili Arapça olan ve alevi inançlara mensup bir köydeydim. Arkadaşım da yoktu. Türkçe bilen çocuklar olmasa konuşacak in cin yoktu. Tek çıkar yolum kitaplarla arkadaşlık etmekti. Okuduğum bu efendimizin hayatına dokunan Hz muhammedin torunları kitabı gözyaşlarımla öylesine ıslanıp bozulmuştu ki kitaplığıma koyacak hali bile kalmamıştı da imha etmiştim. Yani manevi açlığım vardı. Beynimde sayısız fikirler sorular cirit oynuyordu. Sorularımın cevaplarını ikna edici olarak çalıştığım kasabadaki adı deli is maile çıkmış rahmetli hocamdan soru sormadan alıyordum. Masasına oturmam yetiyordu. Ağzımı açmadan soru sormadan dinliyordum. Kalbe gelen her soru mutlaka en ikna edici şekilde hocam tarafından ortalığa edilmiş laflar olarak veriliyordu. Bu cümleden olarak ”Allah âdemi kendi suretinde yarattı” Allah kuluna rüiyet yani görünmek istediğinde nur içinde nur olarak kişiye kendi suretinde görünür buyurmuştu. Hocasının yaşadığı nuru tevhitti ve yaşadığını anlatmıştı. Kalbim asla kirlenmeden dinledim, inandım. Çünkü akılcıydı. Benim de tek rehberim aklımdı. Beni aklen inandırması gerekiyordu. Efendimizin ben miraçta rabbimi genç bir delikanlı şeklinde gördüm, buyurduğunu söyledikten sonra hocasının ve zatının tevhitlerini anlatmıştı. Yıllar sonra yaşadıklarını yaşadım. Rahmetliye selam olsun çok büyük minnetin var, halen mana âleminde yardımları üzerimdedir. Halkın itikatlarına asla uygun olmayan çok sır bildirmiş, her birine hadisi şerif ve ayetlerden deliller getirmişti, emeği büyüktür üzerimizde. İlerleyen yıllarda daha derinlerini de hem özel kitapta okudum, hem hocamdan dinledim, hem de bilakis yaşadım.
           Allah teâlâ bütün esmâların ve her şeyin yaratıcısıdır. İhmal edilen bir esmaya dikkat çekmek isterim. Ez zahir esması. Allah teâlâ görünen benim diyor, görünmeyenlerle (elbaştın) birlikte. Hz Ali ks. Görmediğim Allah’a inanmam, diyor… Ayette ”Atan sen değildin, öldüren sen değildin ” buyuruluyor. Ayrıca tevhit akidesinde esmada, efalde, sıfatta ve zatta tevhit şartının varlığı hemen her ciddi kitapta açıklanıyor.
                Allah vardır, Allah’la birlikte başka şey yoktur, diyerek şehadet getiriyoruz… Her ne var ise Allah’ın bir sıfatıdır. Şeytanların veya iblisin kendine has bir kudreti, gücü, iradesi olamaz, olsa şirk olur, tevhit bozulur. Her varda var olan ancak bir ve tek olan Allah’tır. Her kul ancak kendisine verilen kadar Allah’ı anlar ve yaşar. İbadetler kişiyi geliştirmek içindir. Zikirler de akli ve ruhi gelişim içindir. Ancak popüler anlamda halkın din bilgisi çok eksik, hurafelerle doludur. Ayrıca islamı kirletmek amaçlı hadis ve ayetleri çarpıtmak için harcanan çabalar kadar hatta onun yüzde biri kadar bile çaba, öze dönmek için şimdilik harcanamıyor. Bütün iletişim kanalları deccalın ve kâfirin elinde, maalesef. Giderek umutlarımız arttı ki önümüzde yıllarda, uzak olmayan bir zamanda büyük gelişmelerle bu konu aydınlanacaktır.
Hani bazı konuşmacılar diyorlar ya,’’ indirilen din bu değil, bu halkın önüne konanlar uydurulan dindir’’. Uzak olmayan bir zamanda insanlığı her bakımdan yüksek sırlar ve gelişmeler bekliyor. Ameller niyetlere göredir, bilirsin. Görelim Mevla neyler neylerse güzel eyler, anlayışı ile seccademize sadık kalmaya devam ediyoruz inşaallah. İnsan aklı neye ermiş ki, bu çağı yeterince değerlendirsin. Tevekkül içinde imanımıza mukayyet ol diye yalvara yalvara yetmişimize merdiven dayadık. Daha öyle keşifler ve gelişmelere şahit olduk ki yayınlamanın şu hal ile bile vakti değildir. Sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Dilediğin kadarını al yazdıklarımızdan, olmaz dediklerini okuduğun satırlarda inkâr etmeden acaba diyerek geleceğe bırak, lütfen. Rabbim yar ve yardımcımız olsun.
Selam es selame
 
Not; Bu kardeşimizle on yıldan ziyade zamandır görüşürüz.Yüzlerce belki bin mesajımız karşılıklı mektuplarımız var.. Azizeye mektuplar başlığı altında bazılarını da yayınladık. Ve keşiflerimizden yola çıkarak yazılarımızda şirk var buyuruyor, nazikçe…. İşiniz ne kadar zor farkına varın diye yayınladım.. Zülfikar olmak kelle koltukta mücahit olmaktır, ruhaniyyet ve cismaniyette. O nedenle asla ve asla yaşadıklarınızı kimseye anlatmayın, kimse ile din tartışmayın azizler ve azizeler. Allah yar ve yardımcımız olsun. Rehberiniz kalbiniz ve bildiğiniz kadar kuranı kerim olsun. Başkaları sizi etkilemesin, yaralamasın, yolunuza engeller koymasın. karar kendinizin olsun. Her nefis kendinden sorumludur. İnsan deli olmadan veli olmaz demiş atalarımız değil mi.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

 1. Anonim dedi ki:

  Azize hanım haklı. Hüküm zâhire göredir. Bu haller bu âhir zamanda ancak cinnîler vasıtası ile yaşanır. İlm-i ledün’ü çok yanlış anlamışsınız hepiniz. Üzerinizdeki hâllerden tevbe edin ve zamanın imamına biât edin. Câhil sofu şeytanın maskarası olur ve dahi şeyhi olmayanın şeyhi şeytandır. Allah-ü Teala youtube şarkılarından da münezzehtir! Allah-ü Tealaya şarkı türkü söyletiyorsunuz. Şeytanın maskarası olmak değil de nedir bu!

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   şu zamanın imamının adresini açık yazsanız da milletçe biat etsek kurtulsak.iyi şeyleri allah yaratıyor kötüleri bir başkası mı yaratıyor..şeytan diye ikinci bir ilah mı var
   .esmada evkatta efalde ve zatta tevhit diye bir cümle duydunuz mu..yazıyı bir kere daha okusanız nasıl olur.şarkıları başka bir allah mı söylüyor söyletiyor.iyilikleri yaratan ayrı bir ilah kötüleri yaratan bir başka ilah mı
   .önle herşeyi bir cem edin allah birdir eşi ortağı yoktur
   öldüren de yaşatan da odur
   cehennem onun sıfatı cennet onun sıfatıdır diye şehadet edin.sonra euzü besmele ile kuranın mealini okumaya başlayın. allah kendini tanıtsın siz de dinleyerek anlamaya çalışın. rabbimiz kim samimi ise en azından niyetini temizledi ise sırlarını açık eder. o kitap ki kimilerini hidayete erdirirken kimilerini iyice sapıtır..selam es selame

  2. Can hocama❤️ dedi ki:

   Selam es selame kardeşim,yorumunuzu okudum size rahman rahim allahtan bir mesaj var.şarkıları yazan yazdıran söyleyen söyleten yüce mevlamızdan.SubhanAllah,sözlerine odaklanırsan mesajı net algılarsın inşallah.rabbim hidayet versin sana ve senın gibi düşünenlere,Gerçeği ispata gerek yoktur.Dileyen inanır dileyen inkar eder

   https://youtu.be/cS3YO_BdcAY

   Çözülmek bilmiyor dertlerim
   Çözülmedi zaten hiç bilemem
   Ne güzel her şeyimizi paylaşmışken
   Nasıl da bir anda beni harcadın
   Aslında sen kendini harcadın
   Bunun adına yürek derler
   Öyle bir anda silemezler
   Biz burada neciyiz neyiz
   Seversek bir defa severiz

 2. Anonim dedi ki:

  Madem ki insanlara manevi yardımda bulunabilecek derecedesiniz, zamanın imamı nasıl bulunur herkesten iyi bilmeniz lazımdır. Yazdıklarınızın hepsi kelime oyunu. Soruya soru ile cevap verip insanları çelişkiye düşürdüğünüz alelâde ortada. Esmaların tesirlerinden, ayetlerin hüddamlarından istifade ediyorsunuz bu belli. Bu yöntem bâtıldır.

  İcâzetiniz yok, seyr-i sulûkunuz yok, Resûllullah ile aranızda bir manevi silsile yok.
  Ancak ve ancak elinizde bir kitap var. Gerçekten samimi iseniz o kitabı neşredersiniz ki insanlık istifâde etsin.

  İlm-i ledün deyip hiç bir ilmi değeri olmayan cümleler kuruyorsunuz. Bir efal’dir evkattır almış gidiyor. Öyle bir makama gelmişsiniz ki vakitler sizden kaldırılmış! Zamanı geldiğinde “benden kalem kaldırıldı “ da diyeceksiniz ve zaten yazılarda “nebi” olarak sıfatlandırılıyorsunuz! Peygamber olarak veya mehdi olarak zuhûrunuz yakındır!
  Allah-ü Teâlanın azabından korkun!
  Hayrı ve şerri yaratan Allah-ü Teâladır. İrâdesi her oluşta, rızası yalnız hayırdadır. Nefs boşuna yaratılmadı ve dahi şeytan!

  Ve kalkmış hâşâ şarkıları söyleyen de söyleten de Allah değil mi diyebilecek durumdasınız. Bu mudur ilm-i ledün. Hiç mi ilim sahibi görmedik. Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri ilm-i ledün sahibidir. Onunla aranızda ne kadar benzerlik var??

  Müzik haramdır! Bunu bize söyleten de Allah’tır!
  Domuzu da yaratan Allah’tır fakat yenmesini yasak etmiştir.

  İnsanlara iyilik etmek istiyorsanız, Osmanlıca diline hâkim bir zata elinizdeki kitabı emanet edin ve latinize etsin. Sonrasında da neşredin.

  Bu benim yaptığım EMR-İ BİL MÂRUF-NEHY-İ ANEL MÜNKERDİR.
  Ben vazifemi yaptım. Hidayet Allah-ü Teâlâ’dandır.

 3. Ali dedi ki:

  selamün aleyküm
  bazı şeyleri anlıyorum(z) celal, cemal- kemal, sağ devri, bunlara akıl erdirmek kolay ancak Allahın bu şekilde hitabına akıl sır erdiremiyorum hocam. Bende çok uzun zamandır sizin verdiğiniz zikirler çekiyorum.
  Kuranı Kerimde Allah nasıl yaklaşmış hem Resulüne hem tüm insanlara, çok ölçülü değil mi ?
  ama sanki burada o ölçü kaybolmuş. Örn ( Karpuz kesecektik vs.. )

  İnanın bunları yazarken bile bir sürü soru işareti.
  Sizin bir çok yazınızda tarikatları eleştirdiğinizi görüyorum. Evet çoğunda hem fikiriz, ancak bataklıkta olup ta ( İçki, kumar, uyuşturucu vs.. ) o kapılara giden çok kişi kurtuluyor. Yani hiç doğru bir şeyleri yok bu tarikatların. Hepsi yanlışın içindeler.

  Peygamber efendimize vahiy geldiği vakit o enerjiden ötürü uzun bir süre kendine gelemezmiş, şimdi Alemlere rahmet olarak yaratılan bir peygamber onca zahmet çekiyor ve arada cebrail var değil mi, buna kıyasla burada bir çok kişi Allah ile direkt !! kolayca konuşabiliyor. Umarım ki bir çok kişi bu soruları soruyor kendince.
  Biz bilgi fakiriyiz hocam. Belki sorarken bile cahillik ediyoruz. Günümüz insanının en büyük çıkmazı bu değil mi zaten. O tarikat kötü bu zikir yanlış diye diye bir sürü gruplaşmalar oldu.

  Selametle…

 4. Ali dedi ki:

  ( düzeltme )
  selamün aleyküm
  bazı şeyleri anlıyorum(z) celal, cemal- kemal, sağ devri, bunlara akıl erdirmek kolay ancak Allahın bu şekilde hitabına akıl sır erdiremiyorum hocam. Bende çok uzun zamandır sizin verdiğiniz zikirler çekiyorum.
  Kuranı Kerimde Allah nasıl yaklaşmış hem Resulüne hem tüm insanlara, çok ölçülü değil mi ?
  ama sanki burada o ölçü kaybolmuş. Örn ( Karpuz kesecektik vs.. )

  İnanın bunları yazarken bile bir sürü soru işareti.
  Sizin bir çok yazınızda tarikatları eleştirdiğinizi görüyorum. Evet çoğunda hem fikiriz, ancak bataklıkta olup ta ( İçki, kumar, uyuşturucu vs.. ) o kapılara giden çok kişi kurtuluyor. Yani hiç doğru bir şeyleri yok bu tarikatların. Hepsi mi yanlışın içindeler.

  Peygamber efendimize vahiy geldiği vakit o enerjiden ötürü uzun bir süre kendine gelemezmiş, şimdi Alemlere rahmet olarak yaratılan bir peygamber onca zahmet çekiyor ve arada cebrail var değil mi, buna kıyasla burada bir çok kişi Allah ile direkt !! kolayca konuşabiliyor. Umarım ki bir çok kişi bu soruları soruyor kendince.
  Biz bilgi fakiriyiz hocam. Belki sorarken bile cahillik ediyoruz. Günümüz insanının en büyük çıkmazı bu değil mi zaten. O tarikat kötü bu zikir yanlış diye diye bir sürü gruplaşmalar oldu.

  Selametle…

 5. Bir takipçiniz dedi ki:

  Esselamu aleykum ve rahmetullahi ve berekatuhu.

  Elhamdülillahi Rabbilalemin.
  Allahümme salli ala seyyidina muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ve sellim.

  Euzu billahimineşşeytanirracim bismillahir rahmanir rahim.

  ALİ BAYRAM hocam hürmetlerimi iletirim. Müsadeniz ile birkaç kelamda biz edelim. Bu sayfalarda olmak ve bu ALLAHIN LÜTFU olan yolu savunmak , bu yolun saliki olmayan bizim haddimize değil. Önce bunu belirteyim.

  Bu yazım zülfikarlara değil. Onlar mutmain olmuş Erler maşallah. Lakin yeni yolda olanlar , bu sayfaları takip edenler şüpheye düşmesinler.

  Bu web sitesinde belki birçok kişinin ilk defa duyduğu, garipsediği ama itiraz etmeye çekindiği birçok paylaşım da bulundunuz. Geçmiş Ehlullahın manevi kelamlarını ve yaşantılarını biraz tetkik edenlere garip gelmez. Okudukça Ehlullahın NUR dolu kelamlarına aşina olur kişi ve Hakkı batıldan ayırt eder.

  Hafız Hüseyin hz.lerinin ve Hocanız İsmail fidan hz.lerinin kelamları yani sundukları ilim, geçmiş Ehlullahın biraz fevkinde ( üstünde ) , ve sizin bu sayfalarda paylaştığınız manevi tecrübe ve müşahedeler , geçmişde benzer ifadeleri araştıran kişilerin (yani geçmişte bu kelamı veya buna benzer halleri gösteren zatlar varmı sorusu aklına takılan) rahatlıkla bulabileceği kelam ve manevi tecrübelerdir.

  Müsadeniz ile Kendileri ve halifesi vefat ettiği
  İçin ( vefat ettikleri için ve tavsiye edeceğim youtube kanalında bu yolun ahkamını bozacak bir çağrı olmadığı için bu örneği veriyorum) Kadiri tarikatı 4. Piri Ahmet süreyya emin hz.lerinin ve halifelerinin eserlerinin okunduğu ;

  “Ahmet aydın Çetin” isimli youtube kanalında Öğretmen Ahmet aydın Çetin tarafından sunulan hizmette , oynatma listesinde “MİRAC” isimli 17 videoluk seriyi bu web sitesini takip eden kardeşlerimizin dinlemesini , en azından “mirac 11” ve “mirac 12” isimli videoları bir dinlemelerini ve oynatma listesinde “Fethu Ahfa” isimli 190 videoluk Ahmet süreyya emin hz.lerinin divanı şerhinin okunduğu seriyi bir dinlemelerini tavsiye ederim. Ne kelamlar duyar dinleyen..

  Kimi dinlemelerini tavsiye ediyorum..

  “Yiyen içen ALLAHA bakın diyen” ; “Daha vazıh ( açık ) diyem O taptığın ALLAH varya işte o menem ( benim) ” diyen Ahmet süreyya emin hz lerini, Rabbimizin ” Gözlerinden öpüyorum” dediği bir Zatı …

  ALLAH ismi ile andığımız varlığın VUCUD sıfatının hakikatini, müşahede ederek Tevhidde Nuru Zata gark olarak bilmeyen, yada Ehlullahın sundugu Kur’an ve sünnete uyumlu ilme vakıf olmayan kişilere, bu ve benzeri kelamlar ve Ruhani müşahede ve tecrübeler, dinden uzak , şirk , küfür , ALLAHu teala hz.lerine saygısızlığı gibi gelebilir.

  Allah isminin ifade ettiği ( kapsadığı ) Zat- sıfat , Esma- Ef’al mertebeleri , ilimle bilinmeden yahut manevi terakki ile müşahede edilmeden VAR-oluş hakikati , Rab-kul ilişkisi anlaşılmaz.

  Ali BAYRAM hocanın ve kendisinden istifade edenlerin yolu, Allahu teala hz lerinin kullarına ihsanı olan yani ALLAH-dan kullarına açılan , kulu Rabbine vasıl eden NURANİ RUHANİ MANEVİ bir yoldur şüphesiz.

  Hoşgörünüz…. Efendimiz Muhammed mustafa’nın hoş gördüğü ” Bilmiyorlar” buyurduğu gibi.

  Not= Bu sayfada ismi geçen Rahmetli Tahir büyükkörükçü hocaefendinin oğlu Abdurrahman hocayı zahiri ilim tahsili için dinlemekte faide vardır.

  Not 1= Bu sayfada ismi geçen “Bir sufinin hatıra defteri” isimli şahsı belirsiz, manevi makam ve kemalat sahibi olup olmağı belli olmayan, Tertipsiz zikir ve Ayet tavsiye eden kişinin facebook sayfasından da, youtube kanalından da uzak durulmasını acizane tavsiye ederim. Üveys denilen gruptan biraz daha ehven ( hafif ), Allahın Kullarına manevi kemalat bulmaları için ihsanı olmayan, kitaptan bilgi dağıtılan düzensiz , mürşidsiz bir bilmem ne. Herkes okur kitaptan.

  “Mürşid gerektir bildire Hakkı sana Hakkel yakin, Mürşidi olmayanların bildikleri güman (şüphe) imiş. Niyazi mısri hz.

  Gayretim şundan ki, manevi kemalat arayışı içinde olan ve bu sayfaları takip edenler şüphe duymasınlar.

  Ve.. Ortalık, abdestsiz, namazsız, zikirsiz , ahireti inkar eden, günah sevap, cennet cehennemi ortadan kaldıran, manevi Uyanma içinde olduğunu iddia eden, Muhammedi kemalattan bihaber, kendilerini takip edenlere manevi makam ve mertebelerden bahsedip, onları bu Manevi, nurani , ruhani yaşantıya vasıl edemeyen, Kuran ve sünnetten uzak bir gürüh gittikçe çoğalıyor.

  Hakkınızı helal edin uzattım. Allaha emanet olunuz. Duanızı niyaz ve ALLAH sevgisi ile dolu gönlünüzde , layık olmasak da bir yer talep ederiz.

  HAKKI var kendini yok bilmeyenin
  ettiği Tevhid değil ilhad imiş,

  GÖNLE gir onda HAKKI anlayasın
  gayrısı boş yerlere feryad imiş. Gaybi sunullah hz.

  1. Zeynep dedi ki:

   Pirimiz in hakkını gözetip, hiçbir karşılık beklemeden bizlere ilim öğreten pirimizi savunan kardeş (bir takipçiniz) Allah sayısız kere razı olsun.. Paylaşılanlardan bazılarını yaşayan biri olarak eleştirel yorum yazanlara istemsiz tebessümle bakıyorum ve peygamberimiz hz. Muhammed Mustafa sav. İn dediği gibi bilmiyorlar allahım sen onları bağışla diyorum sadece .. Selametle…

   1. 1 senelik Eski evliya dedi ki:

    Neyi bilmiyorlar girdik gördük ne olduğunu çok Şükür öğrendik
    sözde Tasavvuf âlemine daldık yani televizyonu açtık
    Baktık ki bir sürü kanal ama hangisi Rahmani hangisi şeytani ne biz anladık nede anlatabildiler..
    Sonra sonra idrak ettik ki cinlerin tesiri altında kaldiklarını
    İlmihal den kopuk şeriatten uzak işlerin içinde cinlerin oyunların da oyun olduklarını
    İstimdat ruhani ne demek bilirmisiniz?
    inlisi cinlisi bana yardıma gel demek
    Ya Fatiha da Rabbimiz ne der bilirmisiniz?
    iyya kena’budu ve iyya kenastain
    Allahım! Yalnız sana ibadet ederiz ve yalnız senden yardım dileriz. ﴾5﴿
    Ya bize neler dedirttiler istimdat dedirttiler kimden ruhanilerden..
    Netice Rabbimize şirk koşmak!
    Yardımı yarattığı varlıktan istedik aylarca..
    Sonra musallat oldular sözde beyin ameliyatı yaptılar..
    Ne ameliyat! ne ameliyat!
    Yerleşip kafamıza herseyimize ortak oldular..
    İstidraçlar gösterip aklımızı çeldiler..
    ilmihal den şeriatten tatlı tatlı uzaklastirdilar..
    Hacı Ali Bayram hoca iyi niyetli amma velakin cinlerin tesiri altında müridleri ne de istemeden musallat ediyor..
    Sonra farklı bir yalan Dünya’da yok oram seğirdi yok buram oynadı .
    Elini bağlama ayağını oynatma..
    Din min kalmadı saçma sapan şeyleri ilim diye oynayıp durduruyor.
    Maksattan uzaklaşıp yoldan çıktık,
    Sözde evliya olduk.
    Ne evliyası kardeşim kadın da mini etek bir karış dizin üstünde görüşüyormuş Cebrail ile ..
    Soruyor cebraile kapanmalımıyım?
    Yok daha vakit var diyormuş Cebrail..
    Bu ne saçmalık! kapanma emrini getiren Cebrail nasıl diyebilir bunu?
    Peygamber mi bu kadın Cebrail vahiy getirecek..
    Ya öteki Allah ile görüştüm peygamberler arkamda ..
    Günahkarın dediğine bak yok kılıcıyla şeytanları kesmiş yok deccali devirmiş yok Amerika’da gökdelene çıkmış trumpun şeytana biatıni görmüş..
    Daha neler neler..
    Orda kimse evliya falan değil Afrika’da bir kabilede birinin televizyonu görüp hayret etmesi gibi istidraçlari görüp hayret yaşıyorlar..
    Cinler bu gün birşey söylüyor onu yapıyorlar yarın başka birşey söylüyor onu yapıyorlar..
    Açın ilmihali okuyun ne kadar çok şeyle çelişiyorlar..
    Hayızli kadına Ayşe anamız nelerden uzak durulması gerektiğini sahih bir şekilde bize aktarmışken hayızlı kadına namaz kılın diyor..
    Ali Bayram hocanın ilmi falan yok ama cinlere karışmamış olsaydı zannedildiği gibi ilmide olsaydı mükemmel bir hoca olurdu en iyi psikolog yanında hiç kalır ruha çok iyi dokunuyor yaklaşımı çok iyi..
    Ama dediğim gibi cinler musallat olmuş millete de farkında olmadan bulastirıyor..
    Evliyalik öyle iki parıltı görmekle olmaz kardeşim..
    İlla bir şeyler görmek isteyen açsın televizyon seyretsin süpermenle uçsun örümcek adamla dans etsin..
    Biz Allah’ın emir ve yasakların dan mesulüz rüyalardan keşifler den ne olduğu belirsiz istidraçlardan veyahut kerametler den mesul değiliz..
    Az araştırın Allah için yahu..
    bu yolda zındık olanları kafayı yiğenleri açın okuyun ..
    Budistler de yaşıyor bu kafayı ..
    Yani birşey görmek mıdır maksat yoksa dini yasamak mı?
    Cemeatle namaz kılmak 27 kat sevap veriyor..
    Gidin cemeatle namaz kılın hangi zikri çekeceksin de o kadar sevap alabileceksin?
    Uçmak kaçmak görmek neyi ispat eder ki..
    Bu gün aya çıksam sünnetullaha aykırı zerre birşey varsa içinde itibar etmem
    Sizde etmeyin !!!
    Çıkın şu hayal dünyasından .
    Rabbim hepimizin yardımcısı olsun..

    1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

     Neyi bilmiyorlar girdik gördük ne olduğunu çok Şükür öğrendik
     sözde Tasavvuf âlemine daldık yani televizyonu açtık
     Baktık ki bir sürü kanal ama hangisi Rahmani hangisi şeytani ne biz anladık nede anlatabildiler..