Temizlenmeden asla

19.03.2018
33
Temizlenmeden asla

Temizlenmeden asla

Selam hocam, hacialibayram.com a şu yorumu: https://www.hacialibayram.com/gunahlarin-sevaplarin-kokusunu-aliyorum/#comment-1088

Yapıp zikre başlamıştım, 3 gün oldu. Bir rüya görüp hafif ürpererek uyandım. Tam net değil ama rüyamda karınca gibi küçük insanlar ya da gerçekten karıncalar diken, kaktüs benzeri bitkiler üretiyorlardı. Karıncalar gibi çok yoğun çalışıyorlardı. Bir dikenin içinden tam büyümeden başka bir diken tohumu atılıyor, orada da yeni bir diken oluşuyor. Birisi tohumu aya kadar fırlatmaktan bahsediyordu. Her yer ufak ufak diken. Dikenlerden birisi büyük, neredeyse dizime kadardı. Dikenlerin üstünden seslerini duydum, elinde kılıç, dikenlerimizi yıkmak istiyor hücum, gibi bir nara geldi. Attıkları şeyler pek acıtmıyordu. Dikenleri tekmeleyerek geçtim oradan. Zaten kolayca sökülüyorlardı. Pazar yeri gibi her yerden bir ses geliyordu. Mesnevi’de geçen yoldaki dikenleri dökmesi istenen adam hikâyesini hatırlattı.

Bu iki rüyadan emin değilim aklımda kalanıyla: bir akrabam Felak nas okumamı öneriyordu. Herkesin dua okuyup faydalarını tecrübe ettiği bir kuruluşa dâhil sanırım. Ben de oradanım galiba, bana sen de et diyor. Beni uykudan uyandırıp söylüyor sanırım.

Bir rüyada da üveyse zikrini başlatan Muharrem hoca üveyesilerden birinin yürüyerek istediği yere gidebildiğini anlatıyordu. Pek net değil, bir de bununla beraber Celâl’den bahsedildi.

-Maşallah devam ediyoruz. Çok güzel. Zikriniz etkilemiş. Selam es selame… Çok yoğunum. İleri de zaman olursa uzun yazarım. Rüyan her şeyi anlatıyor, okumasını bilene. 27 ŞUBAT 08:35

-Emre.Teşekkürler hocam her rüyayı size yazmalı mıyım? Tekrar yattıktan sonra yine gördüm: Üniversite gibi bir yerdeyiz ben üniversiteyi yarıda bırakmıştım ama tekrar geri dönmüşüm galiba. Elimde 3 kitapla, büyük ince ve küçük kalın eski kitaplar, sınıfa giriyorum. Hoca geliyor, hoca geliyor diye sınıftakiler bağırıyor. Hoca çocuk gibi biri, buna ders anlattırmazlar diye düşünüyorum. Sonra başka bir hoca görüyorum, galiba diğeri stajyerdi diyorum. Kitaplarımı koymama rağmen yerime biri oturmuş, sıra iki kişilik, arkadaşıyla oturmuş. Bu kitaplar benim deyince pardon deyip kalkıyor. Ben yerime geçince o da arkadaşından ayrı kalıyor. Sonra ben kitapları alıp yer değiştirmek istiyorum, yer ararken liseden arkadaşlarımı görüyorum. Bu sefer sıralar 5 kişilik yan yana, o sıranın bir önüne oturuyorum. Yanımda liseden yakın bir arkadaşım var. Sonra arkadaki ilkokuldan arkadaşım, dershaneye gitmenin faydası oluyor mu diye yanındaki eski arkadaşlarıma soru soruyor ama yüzü gökkuşağı gibi rengârenk, sabun köpüğündeki renkler gibi renk değiştiriyor. Sınıftan çıkmışım dersten sıkılıp, hoca kapıyı açıyor, elinde benim telefonum kardeşimle konuşuyor, telefonu sınıfta unutmuşum hoca açmış. Bana al diyor, kardeşin arıyor. Bayan bir hoca. Sonra kardeşim oraya gelmiş. Fakat normalde erkekken burada kız şeklinde, siyah başörtüsü var, ayağında biraz açık bir etek ve göğsü de biraz açık bir okul kıyafeti var. Bu şekilde kızların arasına oturdu, biraz sonra kalktı. Ben de komik buldum güldük. Okulda ayakkabı giyilmiyormuş herhalde çıkarken ayakkabılarımı aradım. Küçük büyük bir sürü ayakkabı vardı. Kapı önünde hepsi birbirine karışmış, kendi ayakkabılarımı arıyordum. Önümde bir kadın ayakkabısını giymeye çalışıyordu ben de ondan fırsat bulup geçmeye çalışıyordum, bir kaç kere ben yeltendim sonra o yeltendi hangimiz önce geçecek diye karar veremedik. Ben güldüm, sen geç abla, sırayla olacak bu iş dedim. Rüya bitti.

Rüyada babam beni oda içinde bir oyana bir bu yana sallıyor, tek bacağımdan havaya kaldırmış. Bebek kaldırıp hoppa yapar gibi. Ben de gülüyorum. Babamla bir ara aramız bozulmuştu şu an konuşuyoruz, fakat eskisi gibi çok değil. Rüyada da böyleydi. Aramız yumuşasın diye benimle şakalaşıyordu sanırım. 27 ŞUBAT 13:26

-Selam es selame Emrecan, ilimle irfanla Allah’la yeniden tanışıyorsun. Önüne çok imkân verilmiş. Gayretine göre işler düzenlenecek. Toplumla dünya ile olan birlikteliğinde de kişiliğinde de hızlı değişimler olacak. Biraz özenle bu dönemi verimli geçirmeye çalış. Kolay olmayacak, dikkatini dağıtacak çok şeylerle karşılaşacaksın. Tam bir değişim desek daha anlaşılır olur mu bilmem. Allah yar ve yardımcın olsun. En doğrusunu allah bilir, ayrıntı ile uğraşma işine, zikrine kendini odaklan. Selam es selame. Hacı Ali Bayram gönderdi .28 ŞUBAT 10:32

Emre

Selam hocam, 4. gün. İlk önce dağlık taşlık sarp yerlerden eve dönmeye çalışıyorum. Uçuyorum, geç kalmadan evime dönmek istiyorum.

Rüyamda uyurken bedenden ayrılmayı keşfetmeye çalışıyorum. Rüyadaki bedenimden çıkıyorum. Kimi düşünsem onun ruhunun yanında buluyorum kendimi. Kardeşim uyuyormuş onun yanına gittim fakat ruhuyla konuşamadım. Bu derin uykuda galiba dedim, sonra annemin ruhunun yanına gittim. Ruhu hareketliydi. Kapıyorsun, özür dilerim, affet deyip omzuna dokundum. Biraz oda içinde gezindikten sonra Emre’nin bedenine dönmek istiyorum, deyip gözlerimi kapadım. Kendimi bedenimde hissetmeye çalıştım. Bedenimde açtım gözlerimi. Annemle karşılaştık, pek yeni uyanmışa benzemiyorsun yine o işlerle mi uğraşıyorsun dedi. Ben de güldüm. Biraz yorgun gibiydim dinlenememişim.

Sonra birine uyurken bedenden çıkmayı anlatıyorum. Pek dikkatli dinlemiyor. Bak diyorum elinde bu aletten var demek ki sen de bu işle uğraşıyorsun. Elinde plastik çırpıcı gibi bir şey vardı. Genç biriydi biraz da esmer. Borunun içinden şişip çıkan sabun köpüğü gibi bedeninden ayrılacaksın direyerek elimle gösterirken gerçekten de kocaman bir balon çıktı elimden.

Sürekli eski arkadaşlarımı görüyorum. Herkes okuldan çıkmış evlerine dağılıyor, bir kamyonetin arkasında 3 çekyat arka arkaya oturacak yer var. En önde liseden biri var tek başına oturuyor. Diğer yakın arkadaşlarım eve bırakması için kamyonete binmek istiyorlar ama arkadaş izin vermiyor, kızıyor.

Önceden tasavvuf korosunda bulunmuştum, oradaki hocamı gördüm. Hoca önümde arkadaşlarıyla şarkı söyleyerek gidiyor ve konservatuardan eski arkadaşlarına denk geliyor; biraz fazla çekici iki kadın. Hoca selamlarını alıyor, hal hatır soruyor ama hocaya fazla yakınlık gösteriyor, dokunmaya kalkıyorlar. Hoca da uygun bir dille tersliyor onları sonra ayrılıyorlar. Hocam böyle her rüyayı size yazmaya devam edeyim mi? Son iki rüya önemsiz gibi geldi. 28 ŞUBAT 12:03

Hacı Ali Bayram (Sevgi Yolu)

Selam es selame. Maşaallah güzel… Sence hikmetli olanları yaz. Kâbus cinsli olanları değil. Selam es selame.Hacı Ali Bayram gönderdi

8 MART 10:08.Emre

Selam hocam,Rüyada şeytan beni odada tek yakalıyor; bağırıyorum sonra saldırıyorum. Üstüne çıkıp kafasına vuruyorum. Bir taraftan da Resulullah ‘tan yardım istiyorum. Odadan çıkıyor; ya Rahim, ya Rahman diyorum. En son şeytanın üstüne ya Kahhar okudum. Şeytan odadan çıkıp merdivenlere doğru giderken Resulullah ‘tan aldığım bir okla onu vuruyorum. Ama bu son kısmı hayal mi ettim yoksa gerçekten oldu mu emin değilim.

Hocam daha önce bir hocaya gitmiştik ailemle. Kardeşim bir ara çok öfkeliydi. Bana adımı, yaşımı ve anne baba adını sordu. Sonra hepimizin huylarını saydı. Bana umursamaz, anneme tahammülsüz, kardeşine çabuk parlıyorsun dedi. Cinlerden bahsetti. Annenin kasıklarında bir ağrı var o tıbbi değil, hepinizin okunması lazım dedi. Bizimle beraber başka insanlar da vardı. 1 saat filan okudu bizi. Daha sonra ses kayıtları vermişti, Kuran’dan ayetler onları her gün dinlememizi istemişti. Bu süre dinlendik. Annem sirkeyle evin her tarafını sildi. Sirkeli sularla banyo yaptık vs.

Rüyada bu hocayı görüyorum, kalabalık insanlar hocayla görüşmek için sıraya girmişler. Sıra gelmez diyorum ama birden hocanın önündeyim. Buyur diyor ne sıkıntın var. Ben de bir sıkıntım yok soru sormaya geldim diyorum. Ama soramıyorum. Sonra hoca, ilk aşamayı geçtik. Şimdi aynada kendimizle konuşacağız ve bunlar kayıt altına alınacak; ancak bu şekilde ilerleyebiliriz dedi. Hocanın hitabeti düzgündü, herhalde böyle kendini izleyerek bu hale geldi diye aklımdan geçti. Ama Fişlenme gibi, bazı kurumlar bu görüntülere erişebiliyormuş; yanımda biri bu konuda bir şey soruyor. Hoca da, yapacak bir şey yok öyle oluyor diyor. “Ya latiyfun…” zikrinde 12 gün oldu…

-Maşallah. Barikallah. Temizlenmeye başladın. Durmak yok, daha çok gayretle yola devam ediyoruz. Selam es selame

Emre

Hocam; Ben bu işi yapamıyorum. Verdiğiniz zikre başlayınca olur belki dedim. 23 yaşındayım, bekârım, şehvetten uzak durmam gerektiğini biliyorum, ama olmuyor. Belki yüzlerce kere denedim olmadı. Duygularımı iyice kaybetmeye başladım. Pişmanlık, üzüntü, sevinç, şaşırma, sevgi, merhamet, öfke. İyi kötü hiçbir şey kalmadı. Sosyal ilişkilerim neredeyse hiç yok, ölü müyüm yaşıyor muyum? Hislerim iyice köreldi. Dünyaya tepkisiz bir şekilde bakıyorum ve bundan da bir üzüntü duymuyorum sanki halimden memnunum gibi.

Şüpheler ve sorular hep var. Bir sürü dua, hacet namazı, yöntemler denedim, evliyadan yardım istendiğini duydum, çok istedim ama kimse gelmedi. Yaşayan iki zat ile görüşme ihtimali vardı onlar da olmadı. İnternette bir tasavvuf ehliyle konuşmuştum onun verdiği tavsiyeleri uygulayanların hali değişti, ben müjdeli tek bir rüya bile görmedim. 3 sene bazen şiddetle bazen kuru dua ile istedim hiç bir şey olmadı… Üniversitede bende bu sıkıntılar başladı. O zaman çıldıracak gibi oluyordum şimdi sadece soru var ama artık pek rahatsız etmiyor.

Hocam bana içinde şüphe olmayan bir bilgi lazım. Hayattan pek bir şey anlamıyorum. Yaratıcı var deniyor, hatta ondan başkası yok deniyor, abes iş yapmaz deniyor. Ben bunları kendi gözümle görmek istiyorum. Hayat boş geliyor. Mümkünse ve uygunsa hayatın anlamını ve amacını, doğruyu yanlışı kesin bir şekilde bilmek istiyorum. İbadetlerin manasını bilmek istiyorum. Mustafa tatçının sohbetlerini dinlemiştim. Orada hoca cennet cehennem kıyamet gibi bilgilerin bizim bildiğimiz gibi olmadığını söylüyor. Reenkarnasyona yakın bir şeyden bahsediyor ama reenkarnasyonla karıştırmayın diye de uyarıyor. Dilerseniz video atabilirim. İşte bu şekilde dini bilgilerin gerçeğini şüphesiz peygamber gibi bilmek istiyorum. Uygunsa…

Hayatın sırrını, neden bu dünyada bulunduğumuzu, ne yapacağımızı, dünyada bu kadar olan olayın ne amaçla meydana geldiğini, başıma gelen olayların sebebini ve bunlarla ne yapacağımı bilmek, açıklığa kavuşmak istiyorum. Aklımda bu konularda hiç soru, şüphe kalmasın. Niye bazı insanlar cennete bazıları cehenneme gidiyor? Bazı insanlar bazı olayları yaşıyor? Böyle bir sürü soru. Renk ne, koku ne, görmek ne.  Hocam inşallah halimi anlatabilmişimdir. Lütfen kusura bakmayın. Aslında bunlar dert olmaktan da çıktı. Önceden olsa bunları yana yakıla sorardım ama şu an çok hissizim.

14:49

-Selam es selame Emrecan; demek her şeyi peygamberlerin bildiği kadar kesin olarak bilmek istiyorsun. Kendini bildiğin zaman her şeyi bileceksin. Nefsini bilen rabbini bilir; hadisi şerifini duymuş olmalısın. Sana bu dersin ilkini verdim. Önce boy abdesti alman gerekir. Yani temiz olmayanlar bu kitaba yaklaşamazlar ayetinin gereğini yerine getirmenin yolunu önerdim.

Bu zikir insanı geçmişin kirlerinden arındırır, yepyeni bir sayfa açılır önünde dedim. Paçandan asılan geçmiş günahlarının bedelleri olmayınca kanatlanacak kadar hafiflersin. Ceza meleklerinin çevrelediği ortamdan birden bire cennet ve ikram meleklerinin dairesine geçersin. Omuzlarındaki ve kalbindeki ağırlık kalkar. Körelen kalp gözün aydınlanır, önünü görmeye başlarsın ki bu geleceğini daha iyi planlamak, iyiyi kötüden ayırmaktır. Hedef tutturmak sıratta düşmeden yürümektir. Sitemizde yüzlerce yazıda senin aradıklarına işaret edilmektedir.                                                                                                     Herkesin aradığını aradığının farkında mısın? Çok çok özel değilsin. Sıradan da değilsin. Aradığın allah sana şah damarından da yakın ama günahlarınla ona ulaşan cemali kanalları tıkadın. Işıkları söndürdün, tevbe etmeden asla o girdiğin cehennemden çıkamazsın. Ödemekle bitmez o zinaların veya diğer haramların bedeli. Tek yol yıkanıp temizlenmektir. Bir an önce bütün kuralları uygulayarak söylediğimi kırk gün yap. Daha doğrusu sağ önünden bir kitap veya temiz defter kâğıt verilinceye kadar yap. Bu işi iki günde başaran, 18 günde başaran olduğu gibi, 101 günde başaran kardeşlerin oldu. Sen ne kadar kirlisin ve ne kadar temizlenme arzun isteğin ve azmin var onu bilemem ancak yıkanan kesin temizleniyor bilginize. Selam es selame

-Hocam kendimi bilince tam olarak ne olur? Böyle şeylerin dile gelmediğini okudum ama bu acayiplik ve olan biteni anlayamama hali gider mi? Zina yapmadım ama açık saçık filmleri çok izledim. Mesnevi’de Hz. Mevlana odun atmazsan şehvet ateş söner diyordu. 5 ay uzak kalmıştım ama sonra yine bulaştım. şehvetten tamamen uzak durmak mümkün mü?
Hacı Ali Bayram (Sevgi Yolu)
Verdiklerimi yap..fazla akli sorgu yapma.seni yormak istiyorlar..tevekkül et. devam et.zamanla her şey yoluma girecek..bu yolun yol kesicileri çoktur.sakın elimi bırakma..hangi tür bir vesvese gelirse gelsin aldırma.senin aklın onlarla savaşmaya yetmez.sen verileni yap ve elimizi bırakma..bize dua et ki kalpler arası kanallar açılsın.selam es selame

Hacı Ali Bayram gönderdi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

  1. Anonim dedi ki:

    Sen denileni yap ve elimizi bırakma ..ne şanslı bir talebe..