O bir melek 9. bölüm/ Tek Bir İlah ( Allah ) var

Tek Bir İlah ( Allah ) var – O bir melek 9. bölüm 

Tek Bir İlah ( Allah ) var – O bir melek 9. bölüm

Bu saat kulesi MEHDİNİN ÇIKIŞINA İŞARETTİR biliyor muydun? O vakit çok yaklaştı.

Kabinin üzerine saatin gölgesi düşmeden MEHDİ ZAHİR OLMAZ buyurdu efendimiz. Buna rağmen asırlarca ben mehdiyim diyenler oldu. Ve onlara inanalar da tabii.

-Evet, bunu da duydum. Ama bu bütünlük neyin nesi bu üçgen…

-Üç en küçük çokluktur… Üçgen en küçük yüzey alan belirlemedir. Üç rakamı edattır.

-Yani…

-ezdat demek düşmanlık demek. Bu çağda büyük savaş başladı deccal ve mehdi arasında. Küfürle iman arasında. Davut yıldızına bak… Kare olan kürsiyi köşegenlerinden ikiye ayrı iki üçgen haline getirmiş Davut as veya Süleyman as. Birbirine sokmuş /geçirmiş. İlelebet savaşı körüklemiş. Yahudiler savaşmadan kan dökmeden rahat etmiyorlar. Âmâ bu çağda o yıldız dağılacak kursi yeniden kare haline gelerek adalet üzere yaşanacak. Bu da öyle kolay olmayacak.

-İşte ben o iç içe geçmiş Yahudi üçgenini rahman ve rahim olarak biliyorum. Öyle öğretildi bana. Hatta Yahudiler bu sırra ulaşmışlardır ancak sırları kötüye kullanıyorlar.  Kare nin mantığı nedir hocam? Bunu ilk defa duyuyorum.

-Kursi… Arş ve kursi yok mu? Ne demek masa demek diyelim eğer kare ise denge vardır adalet vardır. Yönler eşit muameleye tabidir. Bu kadar yeter mi. Yazdıklarımız yayınlıyoruz biliyorsun.

-Siz yeter dediyseniz yeter olsun hocam. İlme doyulmaz. Allah razı olsun.

-Kandiliniz mübarek olsun hocam. Cumanız da bereketli olsun. Geceyi tamamen Kâbe de geçirdik. Hayatımın en uzun dolu geçirdiğim kandil gecesiydi. Hemen neler olduğunu anlatmak istiyorum. Size de dua ettim yine. Yorgunluğunuz, maddi manevi sıkıntılarınız gitsin diye. Yatsıdan sonra Efendimizin evinin yakınında oturduk sohbet dinledik. Semaya baktım hep. Nurdu. Hep nurdu. Sonra Allah ın dostlarından görevli olanlar belirdi. Sonra melekler vardı. Semaya inmiş çalışıyorlardı. Sabah namazını kılıyorduk. Maşallah ki imam çok güzel ve dokunaklı okudu. Ve ağladım tutamadım kendimi. Kabe’ye bakarak kılıyoruz namazı malum. Bir zat belirdi Kâbe nin yüzünde. Elinde kare camdan bir şey vardı. Ve o camın içinde tek göz vardı. Tek göz gönül gözüdür bilirsiniz. Kutuyu açtı ve o an şehadet parmağım tamamen kendi kendine yukarı kalktı. Sonra kitap açıldı ama kırk beş derece kadar ancak açtı mübarek ve o açıyla sayfaları çevirdi, çevirdi ve kapattı. Biraz sonra tekrar detaylı bakınca Kâbe nin içinde oturan yuvarlak bir grup lakin Arap elbiseli idiler. Ve bizlere doğru bakıyorlardı. Sonra tam Hacer’le Esvet in olduğu yerde Kuran açıldı yine. Bu kez daha büyüktü. Ve Hacer’le Esvet namazda benim sağ tarafımda kalıyordu. Ve yine Rabbin dostları oradaydı. Bunlar olurken de beni ara ara titreme sardı. Gecenin bereketini aldık, hamd olsun feyizliydi. Bir ara bir de bir kapıdan içeri giren bir at da gördüm galiba. Manadan çıkınca unutuyorum bazı şeyleri.

-Selam es selame Şeyma, Maşaallah Barikallah yaşadıkların harika şeyler, gün gelir biz de benzerleri yaşarız inşaAllah. Orası harikalar diyarı. Yaşa ve anlat inşaallah.

-Bir rüya gördüm. Yedi yaşlarında kız öğrencim vardı. Beyaz kıyafetli. Ailesi yanında ama çocuğu ben aldım kucakladım. Neyin nesiydi hocam

-Yedi yaşındaki kadar temizlenmişsindir inşaallah

Beyaz kıyafet tertemiz dini islam demektir.

-Hayırlara vesile olsun inşallah.

-Kırk günlük orucum bitti. Korkuyorum şimdi. Nefsimin ipini salmışım gibi hissetmeye başladım daha iftar sofrasında. Buradaki insanlar tepki gösteriyor nefsime zulmediyorum diye oruç tutmama. Hâlbuki öyle bir durum yok. Devam etmek istesem isyan çıkarırlar benim adıma. Ama memlekete döndüğümde oruca devam edeceğim. Nefsimi kendine getiriyor oruç. Ve ne güzel bir tevafuktur ki. Tam kırkına vardığım bugün. Rasulullah a peygamberliğin geldiği Hıra ya çıkacağız gece. Bu kırk da benim hıram olsun. Hıra kırkıma şahit olsun. Rabbime şükürler olsun. Rabbim sizden de razı olsun.

-Bu gün aklıma hıra sık sık düştü. MaşaAllah Barikallah. Oraya da bir selam ilet bizden inşaallah. Başardın. Merak etme. BAŞARDIN. Dönünce yapacaklarımız var. Selam es selame

-Gerçekten başardım mı hocam? Ne mutlu bana o zaman. Şu nefsimden siyileyim. Yüzüm Rabbime donsun O hep bize dönük yüzünü görmek nasip olsun.

-Huzur da kal. Gönlünle ol. Uğurlar ola.

-Buradan gidinceye kadar her gün yazmaktan bıktıracağım sanırım sizi. Bugün gece Hıra Dağı’na çıktık. Zorlu bir yoldu. Rasulullah nasıl çıkmış oraları her gün nasıl… Ara ara gelen güzel kokular eşliğinde çıktık. Sonra mağarada gözlerimi kapattım çok kısa bir süre. Küçük bir beyaz nur gittikçe yoğunlaştı. Sonra fotoğraf çekilmek için kollarımı açmıştım. Bir ara başım döner gibi oldu. Ve sol elime bir şey dokundu hocam. Kelebek de olabilir bilmiyorum. Ama kimse bir şey görmedi. Sonra hemen mağaranın üst kısmında namaz kılan bir adam vardı. O tarafa doğru bakarken fasulye şeklinde siyah bir nur göründü. Gözlerimi ayıramadım. Çünkü hareket ederek yavaşça aşağı doğru iniyordu. Bana doğru olan aşağılığa geldi ki gitmek için uyarıldığımdan manadan çıkınca kayboldu. Bir kitap var elimde orada gerçek nurun siyah olduğunu söyler. Sonra aşağı iniyorduk. Çok tuhaf bir şey daha oldu. Tam Hıra nin başladığı sokak. O sokağı ben daha önce rüyamda görmüştüm. Hatta bilmediğim bir sokak dediğimi hatırlıyorum. Yıllar öncesidir belki de. İnsan ruhu daima hareket halinde. Manada yolculuklar içinde. Kimi seversen her yerde O’na yakınsın…

-Seni okumak beni hoş ediyor bilmiyor musun? Yaz… Ben çok yoğun olduğumdan bazen uzun yazamıyorum. Sıkıştırıyor kardeşlerin. Selam es selame

-Hocam birşey daha soracağım. Zemzem suyunu abime okuyorum. Maddi manevi sıkıntılarından arınması için gibi niyetlerle. İçine Ya Latium zikrini okumam yahut başka okuyabileceğim ne tavsiye edersiniz. Mesela sayılar önemli midir Ayetel kursi felak nas bunlar yahut Kurandan sureler… Kaç kere okumalıyım

-Ya latıfün ü oku. Tek sayılarla oku. Yedi dokuz on dokuz gibi… Hayırlı gecelerin olsun. Selam es selame

-Tamam hocam. Tavaf ederken suyu elimde ağzı acık olarak tutup okuyayım diyorum nurun suya tesir etmesi için. Uygun mudur?

-Hocam nasılsınız?

-Teşekkür ederim Şeyma. Sen nasılsın. Ne zaman dönüş allahın izniyle.

-Ben de iyiyim hamd olsun. Dedim bir iki kelam edersiniz. Bugün de yeni bir şeyler öğrenirim belki sizden. ? Haftaya cumartesi nasip olursa. Çok çabuk geçti hocam. Hiç gelesim yok, gelip de dünyaya giresim yok.

-Olmadı işte. Öyle değil. Madem tertemiz oldum, günahlarımdan ayak bağlarımdan kurtuldum. Tecrübelerim ben dururken Ve bilgilerim Şimdi başladı gerçek savaşım Şimdi gör ey yalan dünya ipliğin nasıl pazara çıkarılırmış Geliyorum, sıkı dur Yeni başladı seninle savaşım  Kendimle barışım. DEMELİSİN

-İçsel olarak öyle aslında ama bir küçük dünyevi gaflete dayanamam gibi geliyor artık. Bu uhreviyet orda da sürsün istiyorum.

-İnşaallah sürecek. Korkman yersiz. Rabbimizin nurunu beraberinde taşıdığının farkında olmalısın.O hep seninleydi aslında Az farkediyordun   Şimdi daha belirgin Sen o’sun o sensin O her şey, La ilahe (gücü kendinden olan ilahlar yok) İllallah. ( tek bir ilah ‘’ALLAH’’ var..)

Paylaş

O bir melek 9. bölüm/ Tek Bir İlah ( Allah ) var” için 2 yorum

 • 12 Kasım 2017 tarihinde, saat 23:50
  Permalink

  kurani kerimde mehti diye birini yazmiyor , mesih diyor

  Yanıtla
  • 13 Kasım 2017 tarihinde, saat 14:26
   Permalink

   çok az kaldı mehdinin ve isa ile deccalın çıkışına .az daha bekle.herşey kuranda mı olmalı sence..kuran şifreler formüller kitabıdır.bir satırla yüz kitaba sığmayan bilgiler verir..anca nasıl ki DNA hücre vs. bilgileri ehli okur…kuranın da ehli olup okjuyanlar var.en başta efendimiz sa. mehdi ve kıyamet alametleri yaz google amcaya karşın nasıl bir bilgi kütüphanesi çıkar..herkes bin beşyüz yıldır cahil cahil yaşadı da şimdi sana o fikri aşılayan mı tek alim.deccal akıl çeler azizim .selam es selame

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir