Söyletene kulak veriniz, her zaman Söyleyene değil

05.07.2017
539
Söyletene kulak veriniz, her zaman Söyleyene değil

Söyletene kulak veriniz, her zaman Söyleyene değil

human46-1Sayın hocam;
4 yıldır aralıklarla aynı rüyayı görüyorum. Dün Rabbime dua ettim: ”Allah’ım sen bana bir şey demek istiyorsun, ben yanlış bir şey mi yapıyorum, benim karşıma bu rüyamı hakkıyla yorumlayacak dini bütün bir zat çıkar. ” Bugün bir arkadaşım sizi söyledi hocam.
Rüyama gelince:
Her zaman farklı mekanlar da affedersiniz küçük abdestimi yapıyorum. pis olmayan fakat kırık dökük gibi yerlerde. Bazen hiç bilmediğim bazen de tanıdığım insanların evinde.
Yerler farklı fakat hissettiğim duygu hep aynı. Birisi beni görecek duygusuyla korkarak yapıyorum. Mekanlar ya komple cam kaplı ya bir duvarı yok ya kapısı kırık. Çok tedirgin oluyorum. Ama beni kimse görmüyor. Hocam inşaAllah bana yardımcı olabilirsiniz. Saygılarımla…
faviconSelam es selame, hayırlı günler hanımefendi…
Prensip olarak tanımadığım insanların rüyalarını yormuyorum. Allah korusun, yanlış yorum yanlış tecellilere sebep olabilir. Rüya yormak zor iştir. Sorumluluktur. Ben genellikle zikir verdiğim kişileri yolculuklarında yanlışa karşı denetlemek, korumak maksadı ile rüyalarını değerlendirmeye çalışıyorum.
Bu sünnettir.
Efendimiz her sabah namazının sonunda ashabına ” içinizde rüya gören var mı diye sorar,” onlarla ayrı görüşerek rüyalarını değerlendirirdi.
Madem ki bir dua sonunda biiznillah bize yönlendirildiniz, o halde rüyanızı yorumlamak için inşaallah izin verilmiş sayarak, rabbime sığınarak diyorum ki;
İçinizin rahat etmediği saklı bir işiniz veya niyetiniz veya huyunuz var.
Bu mevlamızın razı olmadığı bir iş olmalı. Bu davranışınız veya düşünceniz veya niyetiniz zahire çıksa siz çok utanacaksınız. Halbu ki Allah sizi seviyor ve mahcup olmanızı istemiyor… Rabbinize samimiyetle sığınarak bu şeyin ne olduğunu keşfedin ve terk edin, Nasuh tövbe ile tövbe edin.
Bu davranış, şartlarınız uygun olduğu halde yapmadığınız bir iyilik, kılmadığınız bir namaz vermediğiniz bir zekat yahut sadaka bile olabilir. Bu bize kapatıldı. Rabbimizin sizi sevip saklamasından, korumasından dolayı bildirilmiyor. Siz bulacaksınız inşaallah.
Her şeyin en doğrusunu Allah bilir. Söyleyene değil söyletene kulak verin, her zaman. selame es selame
human46-1Allah razı olsun hocam saygılar…
Hocam;
Ben tövbemi yapacağım Allah’ın izniyle.
Bana sonrasında içimi ferahlatacak,
Rabbime yakınlaştıracak zikir çalışması verebilir misiniz? Selam es selame .

Zikre ilk adım (ZİKİR ve ADABI)

Zikre ilk adım (ZİKİR ve ADABI)
ZİKİR ve ADABI “Tez erişti seherler canların meclisine
Yürek hâlâ yanıyor halde maşallah kaldı
Şifalar sundu zikir, bir garip dertlisine, Unutuldu kelâmlar dilde bir ALLAH kaldı.’’

Bu linkteki yazıyı özümseyecek kadar dikkatli ve tekrarlı okuyun lütfen. Eğer önerilenleri yapabilirim diyorsanız bize yeniden yazın.
Selam ve dua ile rabbimiz yar ve yardımcınız olsun.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

  1. Anonim dedi ki:

    Hocam bu ne tefavuktur ki yıllardır aynı rüyayı bende gördüm de rabbimin bildirmek istediğini bir türlü anlamamıştım, olur gibi değil bu kardeşimizle aynı rüyayı görüyor olmam çok ama çok şaşkınım 😯😮