RAHMAN rahime yemin olsun ki  İsmi Azam Ya HU zikridir

23.04.2020
72
RAHMAN rahime yemin olsun ki  İsmi Azam Ya HU zikridir

RAHMAN rahime yemin olsun ki  İsmi Azam Ya HU zikridir

*Es-selam babacığım; kur-an okuyordum. Çok yoğun bir şekilde RAHMAN konuştu, ‘’bunu söyle’’ dedi. Anlatmaya başlıyorum baştan. Pirim sen bilirsin, sürekli ZİKİR çektiğimi. Ne çektiysem Rahman istediklerimi tam anlamıyla vermiyordu. Sürekli yalvardım; ‘’ismi azamı, bildir’’ diye. Bildiğim bilmediğim, tüm zikirleri çekiyordum. ZİKİR çekmek, namaz, oruç, teheccüd, kuşluk, evvabin, sadaka, sürekli abdestli olmak… Bunlar nefes alıp vermek gibi çok kolaydı, severek yapıyordum. Bana ver artık Hacı Ali’nin senin katındaki değeri için’’ dedim. O anda; huuuu… Huuuu… Huuuu ismi ilham edildi. ‘’Bu ismi azamdır’’ dedim, başladım hu hu hu çekmeye… Milyonlarca çektim baba…

*Yukarıda yazdım baba, ben neler okudum hayatım boyunca… Kur-an ayetleri, sureler, zikirler, oruçlar, sadakalar, hiç biri ya huuuu zikri gibi anında tecelli etmedi. Bugün 36 yaşındayım. Bir günde bu kadar para kazanmadım. Eğer limitini söylesem sarsılırsınız. Çok yüksek meblağ para. Tatbiki de sadece para değil aynı zamanda çok mutluyum bu ZİKİRLE.

*Ayrıca bu gün,bu zikirden sonra bir tecrübe yaşadım; motosiklet kullanırken, ara yolda, tam araba bana çarpmak üzereyken durdurdu, sürücüyü.
Yani belaları da direk engelliyor.
Diğer çektiğim zincirlerde bu etki olmazdı. Velev ki ya hu zikrini çekmeseydim babam, yaratan RAHMAN rahim aşkına, araba bana çarpar ancak küçük çiziklerle kurtarırdım.
Hep böyle olmuştu…
Diğer çektiğim zikirler belânın şiddetini aza indiriyordu, az bir zararla kurtuluyordum.
Ya hu zikri ise yüzde yüz koruma sağlıyor…
Tırnağına bile bir şey olmuyor. Belayı anında yok ediyor. Bedenine, ruhuna kesin koruma sağlıyor, çekenin kılına zarar verilemiyor. Nurla etrafını sarıyor, nurdan bir duvar örülüyor.Bir metre boyunca nurdan bembeyaz bir duvar örülü görüyorum çevremde… O duvara araba, motosiklet, şeytan yaklaşamıyor.

*Şu anda celal diyor ki
‘’yazma, yazarsan duyan herkes koruma altına girecek. Ne güzel kandırıyordum insanları ve zülfikarları, bak ZİKİR çekiyorsunuz ama çektiğiniz ZİKİR sizi beladan korumuyor, yine de bir taraftan yara alıyorsunuz, işleriniz ters gidiyor, diyerek zikirden soğutuyordum. İtiraf etsinler, çünkü ben onları duyuyordum’’

*Ayrıca celal, yani iblis bir de şunu söylüyor baba;
RAHMAN rahim iblise emretmiş; ‘’Git Muhammed’e gerçekleri söyle, bir yalan atarsan seni helak ederim’’ demiş…
Tir tir titriyor ALLAH’IN korkusundan.
”Ben kulları ikilemde kaldıkları zaman, hacı Ali’ye karşı şek şüphe duyduklarında, Hacı Ali’den ve zikirden çok kolay soğutuyordum. Hacı Ali’nin verdiği zikirler size ne kazandırdı., Bak halen beladan, münasebetten dert yanıyorsun, diyerek onları zikirden, hacı Ali’nin verdiği ilimden,ibadet ve zikirden koparmaya çalışıyorum.
Ey rahmanın kulu muhammed; Hacı Ali ve sen de bilirsiniz ki; ben rahmanın hakiki kullarını ortaya çıkarmak için imtihan sebebiyim.
İçlerindeki kuşkuyu şüpheyi bıraksınlar.
Onlar sabretseler,
Hacı Ali’nin verdiği zikirleri ihlasla yerine getirseler,
Hacı Ali’nin her dediğini biiznillah yaşarlar.
Ayrıca onlar sabretseler her dilekleri mutlaka olacak ama sabırları yok, hemen olsun diyorlar.
Bilmezler mi RAHMAN acelecilik şeytandandır der.
İnsanın fıtratında acelecilik vardır.
İki âyet-i kerime meali:
(İnsan aceleci [tabiatta] yaratıldı.) [Enbiya 37]
(İnsan pek acelecidir.) [İsra 11]
Acele işe şeytan karışır. İki hadis-i şerif meali:
(Acele şeytandan, teenni Rahmandandır.) [Tirmizî]
(Teenni eden isabet eder, acele eden hata eder.) [Beydeki] (Teenni, acelenin zıttadır.) ‘’

*Bir de RAHMANIN korkusundan iblis diyor ki;
‘’hacı Ali’ye tam anlamıyla güvensinler, inansınlar.
Eğer Hacı Ali’den ve verdiği zikirlerden, ilimden şüphe ederlerse onları rahatlıkla celale, cehenneme çekerim. Zülfükârlardan, Hacı Ali’ye karşı şek şüphe eden her kim varsa tövbe etsin.’’

*RAHMAN rahim yemin olsun ki ismi Azam Ya HU zikridir, pirim. Seni seviyorum babam. İblis bile seni tasdik etmiş, Resulullah misali. RAHMAN rahim iblisin ağzıyla işte bu yazdıklarımı söylüyor, kendisi itiraf etti, babam. 28.10.2018.02:17

-Selam es selame aziz kardeşim imam Muhammed, hayırlı seherler. Sağlık afiyet ve sıratı müstakim üzere selamet dilerim. Maşaallah barikallah, rabbim bizi izzet ve keremiyle taltif etmiş, bilgilendirmiş. Keremiyle ismi azamı Zülfikarlara apaçık beyan etmiş. Senin gibi bir sevgiliyi de bizi uyarmaya, bilgilendirmeye vesile kılmış; öyleyse ne mutlu sana ve Zülfikar kardeşlerimize. Rabbimize hamdolsun, şükürler olsun, yaratılmış ve yaratılacak bütün mahlûkat sayısınca, razı olacağı sonsuzluklar sayısınca razı olsun.

Rabbimizin selamı; bu ismi azam ile zülfikârlar olarak her birinize, henüz yetişip gelmekte olan zikir ehli diğer kardeşlerimize teker teker ve ümmeti Muhammed’in, Türk milletimin fertlerinden Allah vardır, birdir diyen, bir kere olsun şehadet getiren, müslüman olduğunu kalbi ile tasdik, dili ile ikrar eden, her ferdin üzerlerine olsun, HUU. HUU. HUU…
Ya allah ya bismillah. Allah’u ekber. La ilahe illallah. muhammed resulullah. Huuuu, huuuu, huuuu.
Rabbimizin bu keremini izni ile elbet Zülfikar kardeşlerimle ve milletimle paylaşacağım.
Sizden, her birinizden dileğim,
hükmün şek ve şüphesiz Allah’a mahsus olduğunu,
benim de sizin gibi bir mümin, rabbimizin rızasını kazanmaya çalışan, anası babası belli, acıkıp susayan, yeyip içen,
her secdesinde rabbine aczini arz eden bir beşer olduğumu unutmayın.
Teker teker her ne keramete mazhar olursanız,
mevlamız bizim cismi latifimizi bahane etmiş demektir… Yaşadıklarınızın size Allah’ın bir lütfu olduğunu unutmayın. Bize kulluktan öte bir sıfat yüklemekten sakının.
Rabbim bizi ezelden sevdiyse kerem etmiş, gözyaşlarımıza icabet etmiştir demektir.
Sizleri de sevip seçerek bize yoldaş etmiş.
Ne mutlu her birimize.

Kardeşlerim, Allah teâlâ kulunu yaratırken anne babayı nasıl vesile kıldı ise eğitirken de anne babayı, öğretmenleri, toplumun her bir ferdini ve rehberleri, irade eden kulunu zatına yakınlaştırmak için öylece vesile kılmıştır.
Size öğrenme iradesi veren rabbimiz, rehberlere de öğretme hevesi verir. Hepsi bu kadar.
Biz de vaktinde hocamızın karşısında sizin bu günkü sıfatınızla bulunuyorduk.
Bir kelime ilmine ulaşmak için beşer aklına zor gelecek çabalar sarf ederek, dizinin dibine ulaşmaya çalışıyorduk.
Yani demem o ki zincirin bir halkası olmaktır halimiz.
Öğrendik, öğrendiklerimiz öğretmeye çalışıyoruz.
Yazdıkların karşısında çok duygulandım aziz kardeşim imam Muhammed…Rabbimize hamdolsun,ehline bu yazımız kutlu müjdeler olsun..

Sözü uzatmak değil maksadım halimi arz etmektir.
Tarikat terbiyesi almadım.
Şimdi şimdi tarikatlar hakkında bilgilenmeye çalışıyorum.
Din konusunda herhangi bir hocadan da kuran kurslarında verilen ilk mektep bilgisi kadar bile almadım.
Namaz için şart olan bilgileri NAMAZ HOCASI adlı kitapçıklardan öğrenmiştim.
Öğretmen okulunu bitirirken din derslerinde ne varsa o kadar da din kültürü edinmiştim.
Hocamla tanıştığımda dinle ilgili bilgilerim yok denecek kadar az idi. Doğrudan zikre ve hocamın sözlü eğitimine girdim…
O döneme kadar, etrafımdaki insanlara göre çok kitap okuduğum halde klasik dini tek kitap okumamıştım.O dönem insanların dinle bir alakası yoktu.. Okumak istesek de kaynak yoktu. Konya’da kaynak aradığımda Türkçeye çevrilmiş üç eser bulabilmiştim; meal, mesnevi ve riyazüssalihin adlı hadis kitabı. Kaynağımız bu kadardı. Hulasa bu kardeşiniz ümmi sayılacak kadar, bir ön tesir olmadan, hakikat ilminin içinde buldum kendimi. Kuranı kerimi okumayı hocamın himmeti ile kendi kendime kuran dili kitapçığı ile çalışarak öğrendim. Bana bu gözle bakmanızı istemek için sözü uzattım. Tasavvuf kültürü hakkında bile ileri derecede eksikliyim, hoş görünüz. İyi niyetle okuyun bizi.

Rabbim bizi sevdiyse, iyi niyetimiz belki göreceli olarak aşırı sayılabilecek gayretimiz, samimiyetimiz ve aralıksız zikir halinde oluşumuzdandır. Yalvar yakar ümmeti Muhammed’i ve milletimizi sevmemizden olabilir.
Muhammed kardeşimin ve diğer kardeşlerimizin keşiflerinde belirtilen ve her birinizin özel keşiflerinizden ben de sürekli öğrenmeye, kendimi geliştirmeye devam ediyorum.
Her hangi bir nedenle kalbiniz incitecek bir söz veya davranış sadır olmuşsa bizden, lütfen hakkınızı helal ediniz. Bu yazıda dikkatinizi Muhammed kardeşimin yazdıklarına verin. Benim yazdıklarımı da hoşgörü sebebi sayın. Rabbimiz her birimize ayrı ayır ve topluca yar ve yardımcımız olsun. Rahman rahim mevlamız emanet olunuz ve bir talimatname gibi yazılanlara rabbimizin izniyle uyunuz. Çok çalışmamız lazım, bunu hiç aklınızdan çıkarmayın. Selam es selame

*******************Bir başka kardeşimizin rüyasıdır.***************

*Hocam bir de yıllar öncesindeki rüyam aklıma geldi, iki dağ ortasında, düz asfalt gibi bir yol, dağlarda kopekler var… sonra başta ben, arkamda bir ordu var.. Onları yönetiyorum ve şöyle diyerek yürüyoruz; Allah hayyu, Allah huuu… ben ve arkamdakiler böyle dedikçe önümdeki kocaman demirden zırhlı, yolu kapatan kapılar açılıyor.
İki tane kapıyı açıp, benimle gelen  orduyla birlikte giriyoruz o kapılardan. Ama hocam, ben Allah hayy Allah huu dedikçe yer gök inliyordu sanki..

-Maşaallah…Barikallah…
Şimdi bu zikirleri yapma,o demir kapıları ümmeti Muhammed’e ve Türk milletine açma zamanıdır….İşimiz ön almaktır.
Bizler müminler olarak, dua erleri olarak yürüyelim ki millet yürüsün arkamızdan…Ümmet yürüsün..İslam orduları,melekler yürüsün bizimle,zulmet üzerine …selam es selame

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

 1. Biri dedi ki:

  Selam es selame. Ağlıyorum Hocam.. Sizdeki bu samimiyet… çok az insanda var ben hiç rastlamadim başka. Bu nasıl bir sevgi bilemedim.

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   teşekkür ederim ..rabbim seni samimi sahici insanlarla beraber etsin.Rabbimize inancı olan samimi olmak zorunda değil midir.san bu yazdığın iltifatı yazdıran o değil mi.o bize şah damarımızdan daha yakın değil mi..iblisin elinden kurtulan samimi olur..selam es selame

 2. Neslihan dedi ki:

  Ali öğretmenim, arinma duası ya latıfün zikrine ve sağ devrine devam ediyorum. Daha 40 gün olmadı. Sizin dediğinizin dışında bişey yapmıyor sözünüzden çıkmıyorum. İçimde bir hafiflik bir huzur var, hergun yazılarınızı takip ediyorum her sözünüzdeki alçak gönüllülük ve bu yolda bize ışık olmak için gosterdiginiz öğretmen fedakârlığı… Belki az belki hiç uyumadan hepimizin kurtuluşu için cabaladigizi görüyorum. Mesajımı okursaniz bir sorum olacak
  Bu yazıya istinaden. Benim gibi arınma duasına yeni başlayanlar “Hu” zikrini çekmeli mi? Yoksa erken mi? Çekebilirsek “ya hu ya hu” şeklinde mı yada ne şekilde kaç adet? Selam es selam????

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   bu zikiri tamamlayın.hiç bir zikir karıştırmadan..bir dua ederseniz arkasından bir miktar da hu çekersiniz ve rabbim ismi azamın hürmetine ihtiyacımın karşılanması için izin ver lütfen dersiniz. ya hu deseniz de olu hu hu hu deseniz de olur.ya hayyu ya hu deseniz de olur.selam es selame

 3. Can hocama dedi ki:

  Selam es selame,sizi çok merak ediyordum Allaha şükür yazılarınızı gördükçe içim rahat ediyor hocam.Size söylenecek bir kelime bulamıyor insan.Okadar iyisiniz ki,asıl biz sizin hakkınızı nasıl öderiz.Hakkınızı helal edin???? Muhammed kardeşimizin yazdıklarını birebir yaşadım siz üzülmeyin diye size hiç söylemedim ben.İlk zamanlar sizin hakkınızda vesvese verip korkutuyordu.Namaz başındayken sizden yanıt msj gelmişti, o an bi titreme tuttu beni.Sonra bu adam da birşey var diye düşünceler gelınce ben kulak asmadım.Aklım ondan daha kuvvetli şükür ki.Şüphe verdiği dogrudur,ama onun zayıf sözlerini önemsizleştirmek bizim elimizde.Hadi oradan diyip tekmeyi vurursak euzübesmele ile, kazanmış oluyoruz.Çok uğraştı benımle de ama zor değildi,kimse korkmasın öyle düşünceler gelirse.Can hocam vefakâr hocam,Selam es selame

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   teşekkür ederim..maksadımız allah rızasıdır..iblis görevini yapıyor kınayamayız.Kim allah’a itaat ediyor diye kınanabilir ki…o her var kıldığını kendisine itaat etsin diye yarattı değil mi
   selam es selame

   1. Can hocama dedi ki:

    İnşallah, aynen öyle hocam ???? Hiç birşey sebebsiz yaratılmadı.Herşeyin herkesin bir görevi var.Selam es selame

 4. Anonim dedi ki:

  Selam es selam. Hocam sağ devrine “Ya Hu” eklenir mi acaba.

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   içinden gelirse ekle..

 5. Omeryprk dedi ki:

  Selam es selam Rabbime şükürler olsunki yaklaşık 1 ay önce tesadüfen sizi tanimama bulmama vesile oldugu için hocam Allah sizden razi olsun ben yazilarinizi elimden geldigince okumaya calışıyorum ben ibadetlerimi yapan biriyim ama hep arayış icindeydim ve sizi buldugum icin cok mutluyum ve şuan yaziyi okuyunca yeni bi zikir daha ögrenmiş oldum..Rabbimize emanet olun ellerinizden öperim.

 6. Veysel dedi ki:

  S.a hocam celal ismi ALLAH isimlerindendir arkadas demiski celal yani iblis demis yanlislik yokmu benmi hataliyim degilsem.o kismi duzeltin lutfen

  1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

   allahın celalını en yükseklten iblis temsil eder..cemalini de cebrail,terimlere takılma.herkesinkendine göre kelimelere yüklediği anlamlar.insanlara şanş tanımak lazım.celal allhınterbiye sıfatıfıt onu da iblisin evlatları dediğimiz şeytanlar yapar..selames selame