Rabbimiz aşkı ne diye yarattı sanırsın.

12.05.2017
412
Rabbimiz aşkı ne diye yarattı sanırsın.

Rabbimiz aşkı ne diye yarattı sanırsın.

C4B0ki+GC3BCl+(24)

Selam sevgili Ş…hanım kardeşim,

allah tealanın rahmeti bereketi üzerine olsun; sevdanı kelimelere nakşedip göndermişsin bize. Senden tam elli yaş büyüğüm. Benim de ömrüm sevmekle aşk la geçti. O yüzden ihtiyar halimde bir kez daha aşk için cümle sevenler adına ağladım makine başında.

Rabbimiz aşkı ne diye yarattı sanırsın…
Aşktan öte nefsi terbiye eden bir nesne yok… Nefis serseri mayın gibi şaşkın dolaşırken hayat denizinde, bir isteğinin hazmını yaşamadan bir diğerine koşarken, ilahi yasalar / adetullah devreye girer, kişiyi bir faniye sevdalandırır, gönlü gönüle yapıştırır, bağımlı yapar ki o edepsiz nefis,

canından bile vazgeçer, ille de aşkım aşkım aşkım der gider…

Rabbimiz aşkı bedelsiz verir ya o kıymetini bilemez. Diğer bütün nimetleri tükettiği gibi şükürsüz / hamdsiz tüketmeye kalkışır… Tıpkı Âdem babamız ile Havva anamızın cenneti israf ettiği gibi. Hiç düşünmeden harama el uzatır,dil uzatır, yapmaması gerkeni yapar, kırmaması gerekeni kırar.
Meşhur fincancı katırları gibi züccaciye dükkânlarını talan eder.
Karşısındakinin de hayalleri, tutkuları, onur sahibi, kendine özgü bir kişiliği olduğunu düşünmeden harcar da harcar.
O zaman, rabbimiz verdiğini geçici (inşaallah) olarak elinden alır da kıymet bildirir.

Sen sanırım kıymetini bilme mertebesini yaşıyorsun.
Kaybedilmeden eldeki değerlerin kıymetini anlamaz bu nankör nefis.

Doğru yoldasın. Okuduğun esmaları okumaya devam et. Rabbine yalvarıp yakarmayı sürdür. Eğer başarabilirsen namaza başla ve zikirlerini namazların arkasından oku. Namaz vakitleri ve namazın kendisi dua kabulü için en güzel zaman dilimleridir. Rabbine kendini sevdirdin mi o sana dilediğin aşkı da cenneti de gönül huzurunu da sağlık afiyeti de, ilim ve marifeti de kendisine yakınlığı da cömertçe verir.

Rabbimiz kuranı kerimde .” İsteyerek ve zorla gelin dedik; isteyerek geldik dediler”buyurur ve bir başka ayette de gönüller ancak allah’ı zikir ile teskin olup huzura kavuşur der.
O sevgiliyi sana veren rabbimizdi. İnşaallah ( geçici olarak) uzaklaştıran da odur. Rabbini gönüllersen herkesi sana kul köle yapar. Önüne sekiz cenneti serer, dilediğine dilediğin kapıdan girersin.
Anne baba rızası ve duası alamakla başla işe…
Selam es selame

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.