Ölmek Kolay mı?

10.05.2017
415
Ölmek Kolay mı?

Ölmek Kolay mı?

Ölmek Kolay mı

Selam es selame hocam

-Şuan inanmıyor gibi hissediyorum. Çünkü maneviyatı yasadım ben bir dönem uzun bir sure önce. O zaman da psikolojik sorunlarım vardı panik atak daralma depresyon gibi Ama ruh halim iyiydi inanıyordum Allaha tevekkül edebiliyordum simdi öyle değil. Ölüyorum sanki hocam ya…

-Hangi tarikattı o, geri döneceğin.

-Nakşibendi

-Neler okumuştun.

-Allah zikri 5 binle başladım 11 bin ya da 13..idi bıraktığımda.

-Başka hangi esmaları çektin.

-Sadece bu bir de bilirsiniz hatme denilen birşey var

-Düzenli namaz var mıydı?

-Evet, tabi kaçırdığımda oluyordu. Öğrenciydim o zamanlar.

-Kaç yıl sürdü bu zikir.

-Galiba yalan söyleyemem ben hiç bir zaman düzenli olamadım hocam. ne namaz da ne de zikirde. Sanırım 1,5 2 Yıl kadar.

-Şimdi benden ne istiyorsun.

-Bilmiyorum.

-Ben sana nasıl yardım edebilirim.

-Bilmiyorum. Bilmiyorum hocam

-ZİKR VE ADABI adlı yazımızı harfiyen uygularsan, rabbimizin izniyle yavaş yavaş kendine gelirsin. Ama kesintilerle bir yere varamazsın.

-Şu saatten sonra erken ölmem için dua edin mesela. Beni bu dünyadaki hiç bir şey tatmin etmiyor. Hayır, nankör değilim ama bu yaşamak değil. Alışverişle, iyi kocayla, çok parayla tatmin olamıyorum.

-Kırk günlüğüne kendini bir kampa almış gibi yedi vakit namaz, istiğfar, salavat ve ya latıfün zikrini çekeceksin.21 günden sonra üzerindeki süflilerin etkisi azalacak, giderek kendini daha rahatlamış hissedeceksin.

-Reglken de devamlı öyle mi? Bu sefer önce kendime sonra size söz veriyorum. Bu benim son şansım.

-Regl meselesi için Hamidiye’ye mektupları oku. 3 ve 4.

-Umarım imanım da yerine gelir?

-Regl namaza ve zikre engel değildir. Biraz zahmetle temiz kalabilir abdest alabilirsiniz. Bu hayatın doğallığı regl meselesini Allah’tan uzaklaşıp şeytanın eline düşmeye sebep saymayın. Senin dinini ve yaşama sevincini elinden alanlar süflilerdir. Varsa çevrende, onları görenler yardım iste.

-İmanlı mıyım sizce. Kimse yok hocam. Nasıl isteyeceğim.

-Dertlerinin çaresi Allah’a, o pisliklere rağmen yakın olmaktır. Yardım alacak kimse yoksa dediğimi yap. Allah sana o pislikleri de gösterir. Sana nasıl delirecek kadar zulmettiklerini rabbimizden öğrenirsin. Dediklerimi yaparsan bizzat kendi nefsinden sana gösterir, öğrenirsin

-Tamam, hocam inşaallah dediğiniz gibi olur, imanım geri gelir.

-Günde iki kere sağ devri yaparsan onların enerjileri giderek söner, zayıf düşeler. Hatta ilk bir hafta her namazdan sonra sağ devri yap ki erken zayıflasınlar.

-Hocam çalışırken nasıl yapmacam peki.

-Sıktıklarında bil ki seni namazdan uzak tutmak için yapıyorlar. Sen de onlara diren. ‘’Her ne yaparsanız yapın ben bu namazı kılacağım’’ demelisin. İş yerinde mescit yok mu?

-Hocam imanlı hissetmiyorum kendimi. Bir aylığına yeni bir yere geçtim yârin soracam inşallah vardır.

-2 yıl zikir yapan nasıl imanlı olamaz. Seni öyle kandırıyorlar. İmanlı değilsin de beni neden aradın. Beni arama nedenin iman değil mi?

-Bilmiyorum hocam. Allah bırakmış demek ki beni, iman gitmiş benden.

-İş yerinde namazın sadece farzını kıl ve zikrini mutlaka yap. Zikir farzdır sünnetten önceliklidir.

-Peki hocam

-Yazıyı tam ve yeniden oku. Kendi kendine söz ver. Rabbim bana yardım et diye de dua et. O sana senden yakın. Hatta o izin veriyor seni sıkmalarına. Çünkü sen Allahtan uzaklaştın.

-Allah Razi olsun hocam sizden. Zamanınızı ayırdınız beni müthiş rahatlattınız mekânınız iki dünyada da cennet olsun

-Hadi Allah’a rağmen yaşa da göreyim diyen ceza melekleri üzerine pislik saçıyor.

-Haklılar gerçekten varsa Allah. Estağfurullah tövbe

-Hemen rabbine sığın. Ölsen de onunlasın kalsan da. inna lillahi ve inna ileyhi raciun. Allahtan geldik, Allah’layız, Allah’a döneceğiz. Başka bir ilah yok ki bu ilaha kızıp ötekine sığınalım. İlle o secdeye kapanacaksın. Yahut rezalete rıza gösterip cehennemi boylayacaksın. Allah’a sığınmaya şeytana biat etmiştir. Allah’a rağmen mutlu olamazsın. Hemen seccadene dön ve özür dile rabbinden. Sağlık vermiş mal vermiş koca vermiş köpek nefis yaşamak istemiyor muş. Peki, ne yapmak istiyormuş o nefis. Düşmüş cehenneme ama cehennemi de istemiyormuş. İnersin gönül inersin attan iner eşeğe binersin. O da elinden alınır yaya kalırsın. O da yetmez dizbağların çözülür yerlerde sürünürsün.

Ölmek kolay mı sandın.

Selam es selame

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.