O bir melek 5. bölüm

02.04.2017
593
O bir melek 5. bölüm

O bir melek 5. bölüm

-Sohbet dinliyoruz şimdi. Bir hoca diyor ki Allah’ın evindesiniz. Burada yasaklar var. İhramda saç kesemezsiniz. Hayvan öldüremezsiniz. Vs. Şimdi bir an yine bir idraki düşünce geldi. İnsanın kendi evinde kuralları vardır. Bizi bunları yapmaya yönlendiriyorsa biz bu durumda bu topraklarda ‘’O ‘’ oluyoruz. Ondan oluyoruz. Kendi saçın bile senin değil. O’sun. Sen yoksun. Allah var. Hakiki “Bir” var, ne diyeceksiniz hocam.

-Biz bu durumda bu topraklarda ve her zaman ve her yerde O oluyoruz. O’ndan oluyoruz. Kendi saçın bile senin değil. O sun. Sen yoksun. Allah var. Hakiki “Bir” var. İşte La ilahe illallah derken bunu demiş oluyoruz.

”.la ” yoktur,  İlahe ( ilahlar/gücü kendisinden olan) İlle Allah (tek ilah ) var. Bütün bu çokluk onun zahiridir, her zerrede kâmilen O vardır. Bazı sıfatları fail (fiilde) iken, bazı sıfatları kuvvede, esmasında saklıdır. O halde her varda bilfiil o vardır hem de her zerreye her mahlûka şah damarından yakındır.

Her var birtakım sıfatlarının öne çıktığı, kendisini zahir ettiği bir nefistir. Dilerse değiştirir. Dilerse aynı bırakır. Bu varlardan âdemoğlu kâmilen onun halifesidir. Onlar arasından her devirde bir kul ‘’imam ez zaman’’ ‘’Kutbulaktap’’ olarak görev yapar. Âdem kendisine ve eşine imam tayin edilmişti. Kıyamete kadar bu imamlık devam edecek. Son imam kıyam efali ni yapacak. Çünkü o zamanda yetiştireceği bir Allah diyen mümin kişi olmayacak.

-Bu son imamın kim olduğu bilinebilir mi peki? Bir de geçmiş yazıda sormuştum aklıma geldi tekrar ona yorum yapmadınız hocam. Çok yorum yapılacak bir ortam yok belki ama yine de fikrinizi merak ediyorum. Yeşil kubbenin önün de otururken Sol yanımdan nurla bir anda F.G. geldi demiştim. Cemaati pek sevmem, hatta hiç. Orda da aklıma gelen bir durum olmadı hiç. Sizce ruhi yolculuğa çıkmış olabilir mi? Neticede zaman diye bir kavram yok. Yedi yüz yıl önce İbn i Arabi hz. Mars a gidip Es selam imzasını atmışsa, İstanbullun altı ay Rus işgali altında kalacağını söylüyorsa… Ve daha bugün anlaşılıyor. Mümkündür o zaman bu imamın kim olduğunu bilmek. Tabi bunun için de yüksek bir ilim şart…

-İmamlar yüzyıllardır gizlidirler. 12 imamdan sonrasına gizlenme emri gelmiştir. Sadece yetiştirdiği öğrencilerden bazıları o sırra ererler. Bir de geçmiş imamlar eğer yazılı kayıt bırakmışlarsa o eserlere erişenler bilir. Milletin bilmesine de gerek yoktur. Allah’ın dilemesi ile bildirdikleri olursa onlar da o sırrı saklarlar, yine gizli kalmış olur.

G. sol yanına geldi değil mi. Sol şeytanidir. Deccaldır. Zamanın deccalıdır. Rabbimiz sana onu göstermiş. Mesih deccaldır. O Allah’ın celalıdır.

-Allah, ama Musap da sol yanımdan geldi.

Muhittin Arabi hz. kendisinin imam-ı zaman olmadığını bildirmiştir. ‘’Ben kendim zamanın imamı olacağım diye beklerken bir demirci ustası zamana imam tayin edildi’’ diyor. Nedenini merak ettim ve o demirciyi ziyaret ettim diye de ekliyor. Sohbet sırasında ben Allah inananlarını – müminleri korusun dedim. İmam ise cümle mahlûkatı korusun dedi. Ancak o zaman anladım. Onun rahmeti beni geçmişti diyor. Selam onların üzerine olsun.

-O zat gibi ayni. Değişik haller…

-Rabbimiz dilediğinde dilediği kulunda ete kemiğe bürünür yunus diye görünür. O keremi yaşayanlar hz. Hızır’la buluştuk derler.

-O da aynisini söylerdi. Kâh çıkarım gökyüzüne seyrederim âlemi, kâh inerim yeryüzüne seyreder âlem beni… Ben melanet hırkasını kendim geydim eğnime, Ar namus şişesini taşa çaldım kime ne… Beni sorma bana bende değilim. Bir vardır bende, benden içeri…

-O mertebeye çıkanlara kutup denir. İmam ez zamana kutbulaktap denir. Biz böyle biliyoruz. Efendimizin mührünü, taşırlar tam yetkilidirler.  Dilerlerse rahmetle muamele ederler, dilerlerse kahır ile. Dilerlerse ömürlerine iki dünya savaşı ile bir kurtuluş savaşını tecelli sığdırırlar. Bu sır fazla deşelenecek bir şey değil.

Geçmiş zatların sözleridir. Her veli söylese yeridir.

Beni bana sorma ben bende değilim.

Bir ben vardır bende, benden içeru. Yunus Emre’m

-Evet… Niyazi Mısri hz. böyle olmuş. Zamanın padişahi kalbini kırmış insanların dedikodusundan ötürü. Kibriya sürgüne gitmiş. En sonunda demiş ki semanın dördüncü katına öyle bir kazık çaktım ki onu benden başka kimse çıkaramaz.” Ve Osmanlı ondan sonra çökmüş. Edirne de bir mezarın taşını sallamış. Edirne de kayda geçen bir deprem yaşanmış.

Siz anlattıkça ben hep o zatin gerçekliğini sorguluyorum. Diyorum tarif edemeyeceğim nefsimin kaldıramayacağı kadar üst; tıkandım ve patladı. Ki dediğiniz gibi şeyler mevcut onda; şeriata tamamen aykırı, düşündüren acayip sırlara vakıf birisi. Hatta Mevlana hz. den sonra bu sırrı taşıyan kişi. Ki o da hep insanlığa dua eder. Tüm insanlık.

-Bu zatlar celali tecellilere maruz kaldıklarından yani celal esmaları ile tevhit olduklarından bu sözleri bu kadar sert söylediler. Mevlana hz. de CELALEDDİN lakabın mazhardır… Zamanında Moğollar ıslama yarası yüzyıllardır karşılanamayan zararlar verdiler. Selçuklu onun zamanında zor zamanlar yaşadı. Hafız Hüseyin Kemal hz. yapılan sema şeklinde, sol ayağın sabit olmasına karşılık sağ ayağın sürekli kalkması ile sema yapılırken vakte riayet edilmeden kesretle dönülmesini yaşanan felaketlere delil göstermiştir. Hz. Niyazi Mısri ’yi dahi halkın anlamayacağı şekilde ağır söylediği beyitleri nedeniyle eleştirmiştir eserinde. Geçmişin eğitim durumu o sözleri kaldıramazdı demek istemiştir.

Niyazi mısri de Osmanlıya yani halifeye beddua etti. Halifeye kızdınız ümmeti dağıttınız, oldu mu şimdi demeden geçilmesi hakkı söylememek olur. Kaderin üzerinde bir kader olduğu bilinmese eleştirileri bu kadarla kesmek de haksızlık sayılırdı. Demek ki ikisi de celali idiler. İhtimal keyfiyeti bilmeden ümmete en büyük kötülüğü yaptılar. Bu yüzden biz zikre heveslenenleri sık sık celali esmalardan sakındırmaya çalışıyoruz.

Günümüzde de fetö senin solunda göründü. Allah ın hikmetinden hikmetlerdir. Açıklaması uzun mesellerdir. Allah onlara o yetkiyi verdi ve kaderlerini icra ettirdi. Bizler her tecelliye Allah’ın kaderi penceresinden bakarız. Kimse kaderin üstündeki kaderden hariçte değildir. La havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azıyım… Celal sıfatı da Allah Teâlâ’nın sıfatıdır ancak kuranda sakındırdığı gazabıdır.

-Ama bu da onların elinde değil neticede. Kaderin önünde durulabilir mi? Ben bir kere onu rüyamda görmüştüm. Bu iki bin on dört aralık olayları zamanıydı. Demir parmaklıklar vardı. Başında takkesiyle koşarak geldi telaşla. Bana dedi ki içli ağlamaklı ve hüzünlüydü. Bu kapıyı niye açmıyorlar? söyle de kapıyı açsınlar diyordu. O zaman üzülmüştüm tabi. Ya da şöyle düşünüyorum. Aşırı nur yahut pozitif enerji fazla olduğu için gelgit olaylarından dolay negatifi itiyor. Bir nevi salıncak. Abim umreye gelmeden iki gün önce beni rüyasında görmüş. Diyorlarmış ki K… öldü.

-Demir parmaklıklara düşen fetö müydü? Tam açık yazmamışsın. Eski Kübra öldü elhamdülillah yaşasın yeni Şeyma. Selam es selame. Sahi Şeyma ne demek, K…ne demek araştırmış olabilirsin, biliyorsundur.

-Türkiye tarafına demir parmaklık koymuşlardı girmesin içeri diye. Ve çok üzüldü. Beni niye içeri almıyorlar söyleyin alsınlar dedi bana. Fethullah gülen in kendisiydi. Şükürler olsun her halime. K. büyük demek hocam. Şeyma da benli (yüzde ben) demekmiş. Efendimizin sütkardeşinin adı bir de.

Normalde K…’yı kabullenirdim sadece. Babamın arkadaşı Şeyma koy deyince birşey diyememiş yazdırmış. Amcam da bir gün “o zaman okumuş insanlara iki isim verilirdi, biz de o yüzden iki isim koyduk sana dedi. Ve şunu der hep, ‘’sen aydınsın’’… Niyetlerine layık olmak adına çift isim kullanmaya başladım yeniden.

-Çok teşekkür ederim. kbr. Kök. K… büyük… İsimler nasıl da kişiliklerimizi etkiliyor değil mi. Hiç bir şey hesap dışı değil. Fetö ve avenesinin ıslama verdiği zararı tarihte hiç bir kişi bir millete yapmamıştır. Artık apaçık anlaşılmıştır ki bir MOSSAD CIA MI6 ve Alman gizli servisinin ortak projesidir. İzninle ben ayrılacağım benli kız. Sana o kutsal toprakların havası suyu rahmet olarak ruhuna işlesin diyerek iyi geceler diliyorum. Selam es selame

-Evet, hocam etkiliyor etkilemez mi. Büyük dağların karı büyük olur. Tavafa gidiyorum nasipse. Allah rahatlık versin sizlere de. ☺

-Selam es selame hakkı canında ruhunda arayan benli kız. Dualarından biz mahrum etme.

-Tam aklımdan siz geçtiniz şimdi hocam Gece tavafta sizin için dua ettim. Hicri İsmail in olduğu yerde namaz kılarken de ettim. Orada yapılan dualar kabul olurmuş☺

-Senin duaların her mekânda kabuldür inşaallah. Öpüldünüz. Haberiniz olsun. Bize bir dua edene melekler milyar dua etsin inşaallah. Sen dua ettikçe kalbimizin derinlerine yerleşiyorsun haberin olsun. Girersin de bir daha iki cihanda oradan çıkamazsın.

-Allah razı olsun hocam. Gerçekten mi? Alıyor musunuz dualarımı hissediyor musunuz?

-Son on beş yıldır en rahat geceyi geçirdim diyebilirim. Elhamdülillah dua ettiklerimiz de dua edenlerimiz de giderek çoğalıyor.

-Şükürler olsun o zaman. Ne mutlu bana. Burada olduğum surece size dua etmeye devam edeceğim.

-Sen bizim dualarımız hissetmedin mi. Biz seni en emine emanet ettik elhamdülillah… Bir tavaf da benim için yap lütfen. Yorgunluğunun bedeli alnına konulan bir merhamet öpücüğüdür. İnşaallah o öpücüğü koyan başımızın tacı efendimiz olsun.

-Yeni yeni kendime geliyorum hocam. Hissedemedim bağışlayın. Ama rüyamda suretinizi gördüğümü hatırlıyorum. Duanızdanmış demek aklımdan geçmişti aslında. Tamam, tavaf yapıca inşallah. İnşallah hocam inşallah. Rabbim razı olsun sizden.

-Tavafınız tamamdır hocam. Rabbim kabul etsin. Bugün Gavs ı Sani hz. geldi namazda iken. Önce yüzünü gördüm nazar etti. Sonra hemen yanı başımda namaz kıldı… 

-Allah razı olsun Şeyma. Rabbim kabul buyursun. Dillerin bütün erenlerle saf tutarsın. Şerefine şerefler katılır. Selam ve dua ile. Hayırlı geceler.

-Gününüz aydın olsun hocam

-Allah razı olsun. Senin de günün aydın cuman mübarek olsun.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.