Tevhide dair beynim yandı

Tevhide dair beynim yandı

*Eûzü bikelimetillahi’t tammeti min şerri ma halak. Selam es selame aziz imam Muhammed hocam.
 
*Rahman Rahim Allah’ım öyle bir hal yaşattı ki bana ‘’ben olmasam sen yok sun’’ dedi. Yaşattı bunu; titredim, ürperdim. Ne yapacağımı bilemez bir halde sadece ‘’ben bilmem Güzel mevlam, her şeyi sen bilirsin’’ dedim.
Dilim lal oldu, edepsizlik etmemek için. Ne yapacağımı bilemedim dünden beri Rahmet denizinde yürüyordum. Aşk sarhoşu olmuştum. Öylesine yalvardım ki Rabbime ‘’bir olalım, tek olalım mevlam, n’olur’’ diye…
 
*İmtihanda olduğumu bilmeden cevapladım her bir sorusunu. Önce korkuttu iyice ama korkmadım. Sadece özet yazacağım kardeşim, vaktini almamak için.
 
‘’Arkanda kıllı var Ahsen’im’’ dedi. Allah büyüktür, Rabbim ne isterse o olur’’ dedim. Sırtım öylesine yanıyordu ki; sol koluma vurdu acısı. Bekledim, ‘’mevlam neylerse güzel eyler’’ dedim.
 
*Alnıma kardeşime yazılan, zikretmem istenen ayet yazıldı. Duada Rabbim benimleydi. Gerçi hep benimle. Her bir uzvum çıkartıldı, sonra ruhumu çekip aldı. Kukla gibi kaldım. Başımı kaldırırsa kalkıyor. Bir şey yapmamı isterse yaptırıyordu.
 
*Bunu sağ elimi kullanarak yapıyordu. O an iyice anladım ruh neydi. Bedenim bir kukladan ibaretti, hükmeden Rabbimdi. ‘’Neden Hacı Ali’me yazmadın, senden Hamza’yı aldım’’ dedi. Ruhum ağladı. Yalvardım Rabbim ben seni istiyorum, yalnız seni seviyorum, veren de sendin alan da sensin, hüküm senin, boynum kıldan ince hükmün karşısında ama yalvarırım sensiz bırakma, sevginsiz bırakma beni’’ diye yalvardım.
 
*Mühür yerimden avuçla bir şey yedirdi, 3 kez ruhumu- ruhunu bedenime verdi. Öylesine titriyorum ki ‘’Aferin kızım, teslimiyetin tam, hep böyle olasın Ahsen’im’’ dedi. Beni, koltuğu, halıyı, her şeyi göstererek ‘’ben’im’’ dedi. ‘’Biliyorum Rabbim Sen’sin’’ dedim. Beynimi yine secdeye getirtti. Ezdikçe ezdi. Celal de benim, cemal de, ellerimi göstererek cemalim celalime galiptir, her zaman’’ dedi. Sarıldı, sarıldı, sarıldı, yok oldum sanki.
ben neydim, kimdim, beynim yandı sanki.
 
*Kıldan ince kılıçtan keskin bu yol mürşit siz gidilmez abim. İtaat şart.
Aramızda iman etmeyenlerin olduğunu söyledi. En doğrusunu Rahman Rahim olan Allah bilir. Özet dedim ama yine uzun oldu. Hakkını helal et güzel kardeşim. Canım yolunuza kurban. Hakk yol bu yol.
Hacı Ali Bayram Nebiyyallah öyle güzel dualar ettirdi ki her defasında, Aferin sana işte böyle, ümmet için et hep dualarını, dedi. selam es selame. Emanet ol kardeşim ????????????
 
-Maşallah barikallah kardeşim ben olmasaydım sen olmazdın diyen celaldir. Celal Allah’tan ayrı bir varlıkmışız gibi gösterir bizi. Aslında herkes tevihiddedir. Ama celal bizi ikiliğe götürür. Allah’tan ayrı bir varlıkmışız gibi inandırır, iman ettirir. Aslında Cemal senin üzerine gide gide ben varım demek istiyor. Ahsen, Ayşe yok sadece sendeki cemal celalin fikir ayrılığı var. Celal siyah der cemal beyaz der. Sen burada gönlünü aşka aç. Bulursun içinde, ondan sonra ete kemiğe büründüm, Ahsen Ayşe diye göründüm dersin. Sende bu ikilik fikri yok oluncaya kadar işlemlerin devam eder. Duaların için teşekkür ederim. Kurana ve sünnete uyan her şeyi dinle, ters olan hiçbir şeyi dinleme,uygulama. Selam es selame
Değerlendir
[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir