RUHUN ÇIKIŞI

RUHUN ÇIKIŞI

(koyunun derisini soyarmış gibi çekiyorlar, ayaktan.)
 
*Eüzübillahimineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim Eşhedü enla ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhu ve Resulühü Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ecmain.
Euzü bikelimatillahit tammati min şerri ma halaka. Selam es selame Mübarek Hocam; Hayırlı cumalar, gününüz güzelliklerle geçsin inşaAllah. Muhakkak ki Allah dilediğini seçer ne dilerse olur. Şükredenleri müjdele… Yolumuzu hak bildik, yanlışsa da Rabbim Celalinden sakındık, Cemalini diledik. Yine de hüküm Sen’in, Sen bilirsin Ya Rabbelalemin.
Dün Gündüz vakti yatakta uzanırken, tavanda kırmızı mühür vurulmuş gördüm.
 
İkindi namazında akşamda ve zikrimizi solda en az 99 sağa çekince 9 ve dize götürülüp 9 okutturuluyor. Normalde öncesinde 9 ya kuddusün ya tahirun ya latifun ya latif. Çekiyordum, onu çekmemi istemediklerini anladım hocam.
 
Sırası tam net olmayabilir, ikindide başım yukarda ilk rekâtı kıldım, tavana bakarak okutuldu, işlemler devam ediyor… Efalde farklı olarak başım arkadan öne doğru çeneme bastırıldı. Sonraki vakitte göğsüm belirgin şekilde her nefeste şişti indi dicem. Sonrada benimle birlikte içimde biri daha efali tekrar etti… Sağ devrinde sol ayak başparmak uzun süre seğirdi, ya dafiun ya maniun ya nafî eklesem mi diye düşünsem de ya hayyün ya muhyün ekledim yine. Ama sonra sizin yazdığınızı okuyunca sonraki sağ devrinde ekledim…
 
Akşam namazı yine ilk rekâtı başım yukarda tavana bakarken okutuldu, sonra zikirde v şeklinde sol kalça kemiğime yerleşik zikir yaparken, sağ elim kalpte, sol el dizdeydi ve sol elim florasan gibi çok güçlü uzun süre parladı. Sağ elimi dize indirdiğimde sağ elim sanki altın gibi parlıyordu. Yatsıda pek hatırlamıyorum olanları. Çünkü zikir sonunda geriye yatırdılar. Salavatları yatarken çekmeye başladım. Ellerimde sadece parmaklar göğsümdeydi yine sanırım. Çok dinç haldeyken birden uyku hali geldi yine. Bu defa uyumayacağım, direneceğim dedimse de pek mümkün olmuyor. Ama direndim, sol kalça seğirmesi oldu, ben ölüyor muyum bu uyku halinde, ruh nasıl çıkıyor diye düşündüm. Bir de dün sanki elbisem sıyrılır gibi vücudumdan bir şeyin sıyrıldığını hissetmiştim, tam bilincim gittiğinde. Sol ayak bileğimde ara ara yine kıyafetim çekiliyor gibi vücudumda hissettim… Sonra kendime geldim, yarı uyuklar vaziyette 3-4 belki 5 defa tekrar tekrar aslında ruhun vücuttan nasıl çıktığını hissettirdiler. Aynı elbiseyi soyarken yâda koyunun derisini soyarmış gibi çekiyorlar ayaktan… Yâda öldüm mü o an. Tavanda bir ara Türk bayrağının nurdan Ay’ını gördüm. Tamamen uyudum. Arada tekrar uyandırdılar. Sol ayağımı yukarı kaldırıp indirdim, sıkıntılı geçti… Birkaç şey okutturdular, Euzü bikelimatillahit. Rabbi yesir… Hatırladıklarım… Bir ara sol kolum kalktı. Sayıkladım sola döndüm ve tevhitle alakalı birşey dediler. Aslında herkes tevhid oldu gibi bir cümleydi. Çocuklar diye sayıkladığımı hatırlıyorum, sola dönerken. Sağa döndürdüler bir arada o sıra. Selamünkavlemmirrabbirrahiym, okudum sanırım… Sonra yarı uykuluyken başımdan sırtımdan kalk der gibi uyandırdılar. 1 e geliyordu saat sanırım. Vitir kılayım dedim, namaza başlarken seccademin sağ çaprazında bir karartı vardı. İyi tahlil et dediler. Dikkatim dağıldı. İki tane yuvarlak siyahlık üst üste ve bir tanesi de sanki gölgesiymiş gibi yerde, ayrı duruyordu. İnşaallah doğru anlattım. Vitr ’in sonuna kadar durdu, aramızda 1 metre vardı belki… Ben de son rekâtta sureleri yüksek sesle okuyum da rahatsız olup gitsin barı dedim ???? Dünde bir görüntü gördüm, tam hatırlamıyorum ama orda da müslüman değilsen kelime-i şahadet getir de cemali ol, müslüman ol, huzur islamda dedim. Bunu derken çok ferah kendimden emindim…
 
Gece zordu, sabah da geriye yatırdılar. Sonra kaldırdılar yerine yat der gibi… Vitirde sanırım tam önümde ay gibi parlayan, şeffaf parlak krem rengi, büyük nur düştü yukarıdan yavaşça ama başımın hizasında kayboldu. Rabbim sağanak mucizeler yaşatsın, ferahlatsın sizi, tüm kardeşlerimi, beni de maddi manevi inşaAllah… Selam es selame.
03:22
 
♥️Selam es selame Haticecan. Maşaallah barikallah. Mucizelerin kemale erinceye rabbimin dilediği güzellikler tam oluşuncaya kadar devam etsin inşaallah. Durmak yok. Yola devam.
 
İlk fırsatta bir vakit yarat ve şükür namazları kıl. Gücün yetiyorsa bir yetim sevindir: evinde sence fazladan olan birkaç eşyanı çevrene hediye et. Rabbim işini yükselişini kolaylaştırsın. Rabbim rızası için verdiğimiz az şeyi çok sayar. Karşılığını yediyüz kat verir. Sevgide de bu böyledir. Allah için bir kul sevsen on yüz bin kul da seni sever. Selam es selame
Bir mesaj yaz…
Değerlendir
[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

RUHUN ÇIKIŞI” için 2 yorum

 • 1 Aralık 2019 tarihinde, saat 22:41
  Permalink

  Hocam hayırlı geceler. Dünden beri yazılarınızı okuyorum aklımda deli sorular…benim hikayem çok uzun, kısa soracağım. Ben 3 aydır zikir çekiyorum bir dilek için başlamıştım başladığımdan beri değiştim 5 vakit namaz kılarken şimdi ergenliğimden beri olan kaza namazlarımı kılmaya başladım. Tesettürlü değilim ama bol giyinmeye başladım. Bu süre zarfında beyaz bir ışık geldi 2 kere rüzgar şeklinde uğultusu var beni kitliyor ve korkutuyor.Çektiğim esma cemal esma aslında. Acaba dilek için yaptığım için mi oldu. (onun harici sarı yeşil mor da görüyorum) gözlerimi kapatır kapatmaz ışıklar geliyor hep. Sizin latıfün zikrini çekmeyi denemek istiyorum ancak bazı mektupları okuyunca korktum. Zikir sırasında yaşanan haller beni korkuttu. Çünkü zikir başlamadan istimdat ruhaniyet deniyor ve kim olduklarını bilmiyoruz, musallat yaşar mıyız.Yanlış anlamayın beni hocam çünkü zikir çekmeye başladığımdan beri gece rüyama cinler giriyor. Ve tam tesettür girememiş bir bayanım zikir çekme bitince açınıyorum yine. ışıklar görünce utanıyorum, onlarda benden utanıyordur kılık kıyafetimden diye.

  Yanıtla
  • 3 Aralık 2019 tarihinde, saat 13:10
   Permalink

   Zikre ilk adım yazımızı oku ve uygula inşaallah..selam es selame

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir