Aşk Celalidir, Muhabbet Cemali

Aşk Celalidir, Muhabbet Cemali

 
Bence de yeterli hocam, neden hüzünleniyoruz şimdi, hiç gerek yok

-Deşme yaramı ey derdimin benzerine düşen. Ey aşk ateşinde pişen. Yan da kurtul, kül ol da kulluğa sığın.

*Ben dünü unutmadım siz de unutmayın lütfen. Şah olanların başı dertten kurtulmaz. O zaman ne güzel bir haldeyiz, sıkıntı yok. En fazla öleceğiz der geçeriz. Yolumuza, bakarız. Sen içeride yanarken, seni İrem bağlarında adn cennetinde sanırlar. Söverler gıyabında, bühtan ederler. Sen onlar için gözyaşı dökerken onlar senin için akıl almaz kötülükleri düşünürler. 

-Yak gitsin o akıl denileni. Sitretilmünteha’da, yeşil perdenin önünde kalan, Muhammed’e sav. yolculukta ihanet eden cebrail’dir o akıl dediğin. Ya yakar geçersin onunla birlikte, ya onu terk eder geçersin. Seni sitereye kadar getiren, o ana kadar kardeşin olandan da koparsın. Ayrılış ile kavuşmanın bir arada olduğu anları yaşar ve sadece hayrette, hayrette, hayrette la ilahe ill(e) Allah dersin. Ve muhammedürresulullah diye bir nida işitirsin. İllallah diye sen şahitlik edince, Allah teâlâ muhammedürresulullah diye ikrar eder ve şahitlik tamam olur. Bütün evreni dolaşıp sana ulaşan o ikrarın senden çıktığını bilsen de korktuğun yahut huzur bulduğun, cenneti yaşadığın her halden, her sözden, her düşünceden işitirsin. Söyleyen de sensindir, dinleyende sensindir. Yahut sen yoksundur aslında bir hayalsindir. Takdirde söz şu hale döner.  Yaşayan Allah’tır, yaşatan Allah’tır, söz söyleyen Allah’tır, işiten de Allah’tır. Allah vardır, başkası yoktur. O birdir, tektir. Her fiilin failidir O’dur.

*Bunu başarabilirim sanıyorum. Sesini kessin artık.? titremem bir geçse, ben sağ devrimi yapıyım. İnşallah Galibiyetle sonuçlanır, canım hocam. Namaz vakti
 
*Hepsine karşı yeniden sevgi besliyorum, kırgınlığımı kaldırdım. Orta yerim yanıyor, sevgim onlarladır hocam  Seviyorum. Hepsine dua ettim, bizi çok sevsinler dedim. Allah kabul etsin?
 
*Yandıkça yanıyor yüreğim, kor ateş gibi. Rahman Allah diyor ki, ey gonca Rabbin için sabret bana güven. Hemen ardından imamım Muhammed’im, la tahzen gonca, innallâhe meana. Üzülme gonca Allah bizimle beraber.
 
*Secdede, kollarım kanat yaptırıldı. Kanat çırptırıldı, melek gibi hissettim kendimi, uçuyordum.
 
 
Bütün isteklerden sıyrılmaksa,
Ölmeden önce ölmek;
İşte, gör beni, bak
Çoktan ölmüşüm, ölmüş.
Düne üzülmeden yaşamak,
Yarına umut beslememek,
Hal ne ise rızâ göstermekse,
Ölmeden önce ölmek;
Al işte…
Üzülmüyorum, umutlarım yok.
Râzıyım ben.
Ne veriliyorsa yiyorum, giyiyorum.
Bir şey sorulursa, söylüyorum.
Yalnız ve yalnız seni özlüyorum.
Buysa ölmeden önce ölmek,
Öldüm işte.
Koy beni bir köşeye,
Otur de, oturayım.
Sür beni bir yokuşa,
Yürü de, yürüyeyim.
Gönder meleğini, öl de de öleyim.
Ölmeden önce ölmek buysa eğer;
Öldüm işte.
 
*Az önce imam muhammed’i eğilmiş, ellerini yüzüne kapatmış, ağlıyor olarak gördüm.
 
*Nefes alış verişim hızlıca koştuktan sonra durmak gibi, dünden beri?Teskin etmeye çalışıyorum. Yazınca anlaşılmıyor değil mi, canlı bir ceset gibiyim. İçimdeki rahman Allah’ın sesi, çığlık çığlığa. Sırtımı eritti geçti. Gruptakilere gazabım üzerinizedir dedikçe, ben tövbe istiğfar çekiyorum. Affet! affet diyorum , sakinleşiyor. Sonra bana ey gonca, rabbin için sabret demeye devam ediyor. Bu celal de olduğumu gösteriyor. Evet bilincim açık.??  Kendimi bir salsam bitecek her şey, farkındayım. biz kıyameti istemiyoruz. Rabbim esirgesin.

-Aşk celalidir. Muhabbet cemalidir. Dört el efali ile <ya halimi bi hilmiyeti ya sakini bi sükuneti ya elyen bi liyneti>…okuyun diye daha önce yazdım. İlmi öğrenip, unutun için mi veriyoruz. Her Zülfikar’ın aşkları bu kadar zor olacaksa, işimiz var demektir. Ümmetin, milletin, insanlığın sorunlarını unutacak mıyız. Öyle bir geçiş dönemindeyiz ki bir bilseniz ümmet, millet, insanlık adına korkudan dilinizi yutardınız.

-Senin şahsında bütün zülfikârlara diyorum ki istiğfarınızı tövbelerinizi artırın. Her canınız yandığında feryadı basmayın. Birbirinizden ibret alın, tecrübe edinin. Yarın bir başkası aşk ateşine yanınca, bu işte, İmam muhammedin, goncanın, pınarın yaşadığıdır, deyin. Ve sonuna kadar kendi nefsinizde yaşamaya ve rabbimizin keremine edep dahilinde rıza gösterin. Sevginin aliyyul alasını yaşayın ve kendinizi olgunlaştırın.

-Ey zülfikârlar bu sözler hepimizedir. Goncaya Muhammed’e değil. Hepiniz Goncasınız, hepiniz Muhammedsiniz, anlayın.

*Ben sadece dua okuyorum dua ediyorum. Feryat etmiyorum, korkuyorum. Onlara zarar geleceği için, her birisinin başına bir şey gelmiş..
Değerlendir
[Toplam: 2   Ortalama: 5/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir