İnsan Ateş Su ve Topraktan

31.05.2020
48
İnsan Ateş Su ve Topraktan

İnsan Ateş Su ve Topraktan

*Hocam selam es selame. Rabbena lekel hamd. Kuşluk vaktinde Selamünkavlemmirrabbirrahiym zikrini çekmek için oturdum, 2. tecellisi nasip oldu anlatıyorum, inşallah.
*Hocam zikri çekmeye başladım, bir süre sonra vücudum parça parça kollarımdan itibaren dökülmeye başladı, yere doğru, tüm cesedim döküldü sadece ruhum nur olarak kaldı. Cesedim toprağa karıştı. Üzerime baktım Rabbim ruhumu nur olarak gösterdi. Sağ tarafım sudan nur, sol tarafım ateşten nur olarak görünüyordu. Eşit görünüyordu.
*Zikri çekmeye devam ettim. Yaradılışımı gösterdi, insanın ruhuna Rabbimin anne babadan geriye doğru tüm ademoğullarının ateş ve sudan oluşan nurlarını taşıdığı, cesetlerinin topraktan olduğu ve her ruha farklı giydirildiği, imtihanlarının bu nedenle farklı olacağı gösterildi.
*Topraktan olan cesetlerimizin içindeki ateşten ve sudan oluşan ruhlarımızın imtihanlarımızın sebepleri olan dış dünyadan beslendikleri, sudan oluşan tarafımızın helallerden beslendiği, bu tarafımızı helalleri idrak ederek, tefekkür ederek beslememiz gerektiği, ardından hamd ve şükürle beslenmeyi tamamlamamız gerektiği bildirildi.
*Cesedimizle aldığımız helallerle su tarafımızın güçlendiği arttığı ve ateşimizi zayıflattığı gösterildi. Ateşten olan tarafımızın haramlardan beslendiği, cesedimizle aldığımız haramlarla ateşimizin arttığı, su tarafımızı kuruttuğu, içimizi kuruttuğu, içimize aldığımız haramları tövbe istiğfarla söndürmemiz gerektiği, haramlardan uzak durmamız gerektiği bildirildi. Haram olan Kul hakkının ateşinin tövbe istiğfarla sönmeyeceği, bunun için ne yapmamız gerektiği gösterildi.
*Su olan cemali tarafımızı helaller ile güçlendirdikçe cesedimizin de toprağın yumuşaması gibi yumuşadığı ve nur cemali, nur yüzlü tabirinin bu nedenle oluştuğu gösterildi.
*Ateş olan celali tarafımız haramlar günahlar ile beslendikçe içimizdeki su tarafımızın kuruduğu, içimizin karardığı, cesedimizin de bu kararmayı yansıttığı, yüzünden şer akıyor tabirinin bu nedenle oluştuğu gösterildi.
*Rabbim ruhlarınız cesetlerinizden sıyrıldığında mahşerimde ateşinizin alev alev yandığının mı söndüğünün mü, ne kadar yanmış olduğunun alenen görüleceği, su tarafımızın fazla olup ateşi söndürdüğünün mü, yoksa az olup kuruduğunun mu belli olacağını, buna göre cehennem yolcularının mahşerde ateşlerini de beraber getirdiklerini, cennet yolcularının da Kevserleri ile geldiklerini gösterdi.
Kul hakkını geri vermemiz gerektiğini, verme imkanı kalmayanın gelmeden önce şu şekilde dua etmesi gerektiğini öğretti.
“Ya Rabbi ümmeti Muhammed’den her kimin hakkı bende ise bu hakkına karşılık olduğu kadar hakkımı bu kişiye helal ediyorum.” şeklinde helal ederek eğer hakkını karşılayacak hakkı varsa kimsenin hakkını kimsede bırakmayacağını bildirdi. Rabbena lekel hamd.
Ayrıca Su, Ateş ve Topraktan başka, içimize çektiğimiz hava’ nın Rabbimin Ya Hayy esmasının tecellisi olduğu, bize can veren nefesi olduğu, idrak ederek tefekkür ederek bol bol içimize çekmemizi bunun için hamd ve şükür etmemizi istedi. Verdiğimiz nefesin ise (…..) esmasının tecellisi olduğu, bunu kullarının bilmemesi gerektiği, bunun ölüme yaklaştırdığı, bildikleri takdirde idrak ettikçe, tefekkür ettikçe bu esmanın zikrini yapacaklarından sakıncalı olduğunu bildirdi.
Bu esmayı sadece Hacı Alim ve benim bilebileceğimizi, idrak ederken ve tefekkür ederken istemeden de olsa zikredeceğimizden, bu esmanın tecellisini ikimizin üzerinden kaldırdığını, ikimizin vereceği nefes sayısının Levh’i Mahfuzda yazılı olduğunu bildirdi. Rabbena lekel hamd. Selam es selame Hocam.
♥️Selam es selame Serincan. Rabbimize hamd olsun. Bu gerçeği açıklıyor, senin elinle yazıyor, dilin ile söylüyor. Günümüz Türkçesi ile net olarak ifade edilen bu hakikatleri idrak etmek kolaylaşıyor. Şükürler olsun.
*Hocam yazıda eksik kalan tarafı hatırladım. Yazıp gönderiyorum.
♥️Devam et lütfen
*Ayrıca Rabbim, Zülfikarların toprağının şehit kanları ile harç olduğu, bu nedenle Zülfikarların milletlerinin olmadığı, ümmeti Muhammed’e ait oldukları, hepsinden sorumlu oldukları, Türkiye’de yaşayan Zülfikarların ademoğullarından beri bu topraklarda şehit düşen ümmeti muhammedin kanları ile harç oldukları, sadece Türk milletine ait olmadıklarını bildirdi. Bu kadar Hocam. Rabbena lekel hamd.
-Bu nedenle zülfikârlar sorumluluklarını bilir inşallah. İnşaallah bu bilinç ile dua etmeyi ecelimize kadar sürdüreceğiz. Çok teşekkür ederim. Rabbimize razı oluncaya kadar hamd ve şükür ederim. Selam efendimizin üzerine Ehlibeyt ve ashabı kiram ile insanların üzerine olsun. Rabb’im zülfikârlar olarak her birimize yâr ve yardımcımız olsun inşaallah. Rabbena lekel hamd❤️ Selam es selame.
*Selam es selame Hocam. Rabbena lekel hamd.❤️
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

  1. Can hocama dedi ki:

    MaşaAllah barikAllah harika bilgiler rabbena lekel hamd ❤️