İmtihanım Ağır Geçti Ne Yapayım?

10.01.2022
150
İmtihanım Ağır Geçti Ne Yapayım?

İmtihanım Ağır Geçti Ne Yapayım?

Herkes nasibine düşen neyse alır inşallah, biiznillah
*Afedersiniz pirim. Yazdıklarımı okudum, celale geçmiş olabilirim. Sizden çok çok çok özür dilerim. Az önce tövbe ettim.
-Nasıl yaşarsan yaşa temiz yaşa, Arkanda tövbe bekleyen günahlar,
Senden helallik isteyen ah’lar ve boynu bükük insanlar bırakma.
İnsanların “iyi bilirdik” dediği doğru insanlardan ol.
Üç günlük dünya için , ebedi hayatını yakma
Dilin temiz , elin temiz ve yüreğin de temiz olsun.
Sen Allah’tan gelene razı ol ki, Allah’ta senden razı olsun…
Ben hata yaptım ama bu şekilde uyuyamam. Hakkınızı helal edin lütfen  Canım Allah’ım bedensel ve ruhsal tüm hastalıklarına şifa versin.
Manevî ikrâm ile, Her nefesiniz mesrur ola!
Ahsen olsun tavrınız,ecmel olsun sabrınız,
ekmel olsun ecriniz,kalbiniz pür-nûr ola…
Hep olun Mevlâ ile düşmesin gıybet dile,
mat olup şeytan bile; acz için mecbûr ola
Ruhunuz dahî billûr ola
Âhiret, gerçek hayat sa‘yiniz olsun.
Gönlünüz içsin sebil, ömrünüz mamur ola
Pirim utançtan belim ikiye bükülmüş gibi oldum. Kalben özür dileyip duruyorum sizden. Özür dilerim affedin lütfen. Utanç içindeyim pirim, yaramaz çocuklar gibi hata yaptım, ama biliyorum ki babam beni bağışlar, affeder, şefkatli davranıp doğru yolu gösterir. Bağrına basar. Üzgünüm. Allah beni affetsin. Boğazım düğümlendi. Yutkunuyorum gözlerim yaşlı, kalbim keder içinde, af diliyorum. Pirim ben üç gün veya daha fazladır sürekli ağlıyorum. Bedenen rahatsızlandım. Kendimde değilim. Evdekiler benimle konuşuyor, duymuyorum bile… Aklım başımda değil. Herkes ne oldu buna diyor. Kah celalde kah cemaldeyim. Çok zor geçiriyorum günlerimi. Zikirlerimi zar zor yapıyorum. Yine de bırakmadım mücadele ediyorum. Allah bana ihtiyacım olan yardımı gönderecektir deyip duruyorum. Halim hal değil, dağıldım. Üzgündüm, başım dönüyordu, Celali Bir kararla gruptan da ayrıldım. Bana ne olacak? Gerçekten hiç bilmiyorum. Şimdi Kur’an okuyacağım.
*Uyuyamıyorum
-İstiğfar, salâvat ve sağ devri ile edep edep edep ile koru kendini. Nefsini sustur ki ruhunu duyabilesin. Seni affedecek olan Allah’tır. Kalpler Allah’ın mekanıdır. Sende ve herkesde geçerlidir bu hâl. Allah yar ve yardımcımız olsun.
*Amin 🤲 teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. Hayırlı akşamlar vaktinizi aldığım için özür dilerim. Sizi de hasta hasta yordum. Belki bir daha görüşemeyiz. Hakkınızı helal edin lütfen.
Selam es selame Canpirim. Bugün gelen görüde; İki el bir göğsü açmış. Göğse benziyordu kapı olarak. Ben de uçuyordum ve bana denildi ki “Gir artık cennetime hoş geldin cennetime” dendi. O kapıdan geçerek cennete girdim. Kalpte cennetteyim pirim
*Selam es selame Hayırlı geceler canpirim. Yeni okudum İmam Muhammed kardeşimin Müntakim Esması keşfini,Allah mübarek etsin. Ne güzel bir hediye bizlere. Subhanallah barekAllah Ya Şekûr Rabbena lekel hamd  Ya Müntakim esmasını ben de zikir edinmek istiyorum. Niyetimiz nedir? En az kaç tane çekmeliyim? Cemali ve Kemali saatlerde yapmaya niyet ettim inşallah biiznillah 
*Pirim Müntakim Esması celali bir Esma Peki bu esmayı zikretmek bizim hayatımıza nasıl yansır? Siz hep Cemali zikirleri tavsiye ediyorsunuz. Pirim ben İslam’ın Türkiye Cumhuriyetinin ve Ümmeti Muhammed’in yükselmesini çok istiyorum. Üzerime düşeni yapmaya hazırım bu Esma celali dahi olsa Allah yolunda canım feda deyip çekmeye razıyım. Kamerdeyiz şuanda ve Ya Müntakim esmasını çektim. Başımdaki saçlarım adedince başım olsa, her gün biri kesilse, imana ve Kur’ân’a feda olan bu baş, zındıkaya eğilmeyecektir.
-Bu iş sizlere değil. İmam Muhammed ve banadır. Sakın okumayasın. Zikir değişti dedik mi ki okudunuz.
*Bir kerelik okumuş bulundum. Bir daha okumam hocam.
*Canpirim, Gruptan yeni ayrılmış kendine zulmeden bayan ben miyim?
-Bilmiyorum. Bana bildirilmedi. Aşırı üzülüyorum, onun için çıkanların kimliği bildirilmiyor. Bu soruyu kendine sormalısın.
*Tövbe ettim, hatamı anladım, pişman oldum. İzniniz olursa gruba geri dönebilir miyim?
-Yeterince uyandın mı sence. Atasözü bir çalan bir daha çalar diyor. Senin için dua ediyorum. Bir haber verilinceye kadar tövbe istiğfar etmek ister misin.
*Olur siz nasıl uygun görürseniz. Pişmanlık içindeyim. Göz yaşlarıyla dua ediyorum.
-Hüküm Allah’ındır Allah yar ve yardımcımız olsun.
*Amin ecmain olsun
*Selam es selame Canpirim. Ben daha öncede duru görüyle gördüm ki boynumda bir zincir var. Bu zincirin ucu birinin elinde. Tam o sırada birisi geldi ki ben kim olduğunu biliyorum. Daha önce onu manada gördüğüm için hemen tanıdım. Geldi bana baktı belki kurtarmak istedi mi bilmiyorum. Fakat ben ona izin vermedim. Kalben yönümü döndüm. Gecenin ilerleyen saatlerinde ben Rabbim beni kurtar diye dua ettim.
Sonrasında gördüm ki gökyüzünü yararak kocaman bir kol bana doğru uzandı. Kocaman elleriyle beni avucunun içine aldı. Avucunun içindeyken kendimi bembeyaz bir nur olarak gördüm. Sonra kendi suretime büründüm. O avucun içinde yükseldikçe yükseldim. Bir yere geldim. Nereye geldiğimi göremedim. Fakat elimde altından bir kadeh vardı. Görü burada bitti.
Kalbim tamamen rahatlayıp cemale geçince bana yapılan herşeyi tüm kalbimle affettim. Hakkımı helal ettim ve o zaman durugörüyle gördüm ki;
Kocaman bir insan bedeni iki eliyle göğsünü açmıştı ve benim kalbime dedi ki “Gel artık cennetime hoş geldin” O boynuma takılan zincirden nasıl kurtulduğuma gelince; bir Zülfikar kardeşim ki İmamlardan birinin ruhuydu geldi Allah ondan razı olsun boynumda ki zinciri çıkardı. Hamdolsun beni kurtardı. Ya Şekûr Rabbena lekel hamd O İmam kardeşim için çok hayr duada bulundum, hâlâ da ediyorum.
-Selam es selame azizem. Maşaallah barikallah hem keşiflerine hem keşifler ile bildirdiğin kurtuluşuna. Bu yolun üstatları ciltler dolusu yazdıkları kitaplarında, ayak kaymasından bahseder. Her hangi bir hata veya eksik hizmet, yanlış hitabet kişiyi yolundan alıkoyar diye izah ederler. Gelişmeleri hakkıyla değerlendiremeyerek hatalı suçlamalar, öfkeler, kinler hep kişiyi kirletir, cezayı gerektiren sınavları beraberinde getirir.
*Hatamı kabul edip tövbe ettim, hala da ediyorum, canpirim.
-Zikre ilk adım yazımızda birkaç kere uyardığımı hatırlıyorum, bu yolun yol kesicileri çoktur diye yazdım. En az yardım edicileri kadar çoktur, demiştim. Geçirdiğin imtihanı kazanmana sevindim. Allah yar ve yardımcın olsun. Günlük zikirlerinizin mutlaka istiğfar ve salavat ile başlaması gerektiğini tembih ederken de aynı maksada hizmet etmeye çalışıyoruz. Yalnız sen değil hepimiz bu olaydan dersimizi almalıyız. Bir zamanlar bize keşifleri ile katkı sağlayan kaç Zülfikar’ın sessizliği de her birimize ders olsun. Asla durmak yok, yola devam. Bu yol keyfe göre yürünen bir yol değil. Çetin bir savaşın içindeyiz. Askeri eğitimde nöbette olan uyursa herkes ölür diye bir deyim vardır. Allah korusun askerde bir tim kaybedilir bir baskında.. mana aleminin eksikliğinde nelerin kaybedildiğini bilmek bile mümkün olmaz. Gruba davet gönderiyorum. Allah yar ve yardımcın, yardımcımız olsun. vesselam
*Esselam selame teşekkür ederim pirim henüz davet gelmedi. Kimi benim için acemi dedi kimi Allah’ın lütfu demişti. Gerçek şu ki Aczi nihayetsiz fakrı sonsuz biçare bir kulum. İmtihanım ağır geçti ne yapayım. Herkes nasibine düşen neyse alır inşallah, biiznillah 🤲
-Davet gönderildi . Hayırlı mübarek olsun. Atasözünü ilaç edin yarana.. Payıma düşene razıyım. Düşmez kalkmaz bir Allah’tır, de. Affı bol rabbime hamd ve şükürler olsun diye de ekle. Vesselam .
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

  1. . dedi ki:

    Maşallah Subhanallah ❤️❤️❤️

tr Turkish
X