İçimi dökmek istedim

08.08.2017
505
İçimi dökmek istedim

Selamun aleyküm Ali Hocam. En son verdiğiniz “allahu veliyüllezine amenu yuhricuhum minez zulumati ilen nur” ayetinde kırk günü tamamladım, üzerine birkaç gün daha geçti. Önceki zikirlerim şunlardı:

  1. Ya latıfün ya latif…
  2. Rabbi zidni ilmen ve fehmen
  3. Alak suresi ilk beş ayet ve ala suresi altıncı ayet
  4. Selamun gavlem mir rabbir rahiym
  5. Ya allahu ya nuru entellezi…
  6. Hasbiyallahu la ilahe illa hu aleyhi tevekkeltü…
  7. Ya daimül müvessiul gınae…
  8. Fetih suresi ilk ayet
  9. Allahu veliyüllezine amenu yuhricuhum minez zulumati ilen nur

Son zikrim boyunca olağandışı addedebileceğim bir durum yaşamadım. Hatta hocam sanki yavaş yavaş eski hevesim kalmamış gibi bir hale doğru gidiyorum. Zikre ilk başladığımdaki heyecan, disiplin maalesef şu an yok. En son 4-5 ay önce halka şeklinde bir nur görmüştüm ki o zamanlar elimden geldiğince büyük bir ihlasla zikirlerimi çekiyordum.  Şimdi ise biraz para kazanabilmek adına dünyaya çok dalmış olmamın zorluğunu yaşıyorum. Şükürler olsun ki Allah beni bırakmadı. Hocam gerçekten çok zor; Allah istemese, o bizi kendisine çekmese insan olarak işimiz o kadar zor ki… Bunun yeni yeni idrakine varıyorum. Çevremdeki arkadaşlarımın neredeyse tamamı tertemiz ailelerden gelmelerine rağmen öyle günahların içindeler ki… Hocam bu zikirler sayesinde bildiğim şeyleri bilmiyor olsaydım ben de aynı şeylerin içinde olacaktım -ki yıllar önce oldum da-. Hal böyle olunca onlara bir şey de diyemiyorum. Son bir aydır arafta gibiyim hocam. Dağa çıkıp inzivaya çekilmek o kadar kolay ki, asıl iş dünyayla iç içeyken bir şeyler yapabilmekte sanki. Bu muvazeneyi kurmak zor. Fakat her zorlukla beraber bir kolaylık da var. Allah her işimizin kolaylığını versin. Biraz içimi dökmek istedim hocam hakkınızı helal edin. Sizden yeni zikir için tavsiye bekliyor olacağım; Selam es selame…

Selam es selame Azizem ; Maşallah barikallah. Ne güzel şeyler yazdın, insanlara ibret olur inşaallah. Yayınlayacağım bu yazdıklarını. Hem de kendim fazla yapmadan yapacağım bunu. Yeni zikrin inşaallah;  

“Yâ Hayyu Yâ Kayyûm Yâ Zül’Celâli vel’İkrâm es’eluke en tuhyiye kalbiy binûri mârifetike ebeden Yâ Allâh Yâ Allâh Yâ Allâh Yâ Bedî’es semâvâti vel ard.”

Anlamı:

“Mutlak diri ve kendisiyle kaîm yüce Zâtıyla ikram edici! Dilerim senden ebeden marifet nuruyla kalbimi diriltmeni! Yâ Allâh! Ey gökleri ve yeri bir örneği olmaksızın meydana getiren.”

Selam ve dua ile rabbim yar ve yardımcın olsun.

**************Bu yazının ve sitede yayınlanan bütün şiir ve yazıların alıntı olmayanlarının her türlü telif hakkı yazar Hacı Ali Bayram’a / kendisine ve/veya temsilcilerine aittir.
İzin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.*****************************************************

Dikkat!
Web sitesi ve tüm sayfalarının içeriğine ilişkin her türlü ses, görüntü, yazı içeren bilgi-belge,marka ve her türlü fikri ve sınai haklar ile tüm telif hakları ve diğer fikri ve sınai mülkiyet hakları Hacı Ali Bayrama ‘ aittir.
Web sitesinin yapısı ve içeriği, sitede kullanılan her türlü görsel malzeme Fikir ve yazı Eserleri Kanunu ve Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır. Sitede yer alan bilgilerin çoğaltılması, başka bir lisana çevrilmesi, saklanması veya işleme tutulması da dahil yasaktır .Bu sebeple bu sitede yer alan bilgiler Hacı ali bayramın yazılı izni olmadan hiçbir şekilde, çoğaltılamaz, yayınlanamaz, kopyalanamaz, sunulamaz ve aktarılamaz. Sitenin bütünü veya bir kısmı diğer bir Web sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz.
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.