Harikalar diyarında 3.

23.10.2017
245
Harikalar diyarında 3.

Harikalar diyarında 3.

Selam es selam Hocam, inşallah birilerine vesile olacaksak ne Mutlu. Sevgili hocam biliyorum başınızı çok ağrıtıyoruz ama Rabbimde size rehberlik nasip etmiş çok şükür. Allah sizden her daim razı olsun. Hocam bu sabah yine keşifteydim. Çok şükür sabah namazını kıldım, Kuran okudum (Yusuf süresi)sonra biraz erken diye yatayım dedim.

O anda aklıma Mehdi hazretleri geldi. Dua ettim; şayet kendini bildiyse rabbim bizim de tanımamızı nasip et, biz de ona hizmet edelim. Bir anda kendimi yıldızların arasında seyirde buldum. Satürn’e çok yakındım. Bir anda halkası ayrıldı turkuaz rengine dönüştü ve gitmeye başladı, ben de onu takip ettim. Semanın her yeri yıldız kaplı, sarmal olmuş dönen, küçük küçük bir sürü gezegenler vardı. Öbür yanında bir başka sarmal ışıklar saçıyor, onun yanında da mavi bir gezegen, üstünde beyaz bulutlar var. Üzerine gri beyaz karışık bir örtü örtülmüş. Bu benim diyorum. Sonra yanına süzülerek bir yazı geliyor, duruyor. Yanında Muhammed(sav) yazıyor, onun yanında dönen bir sarmalın içinden Kuran-Kerim çıktı. Ben seyir halindeydim, bana doğru geldi, sağ tarafımda durdu. O kadar yakındı ki yazılarını net görüyordum. Bu arada ben dua ediyordum, oğlum için, eşim için, tüm insanlık âlemine ama bilhassa müslüman gençlerimize dua ettim. ”Onları temizle Nur’unla nurlandır rabbim” dedim.

Oradan başka bir yere gittim; yine Meryem annemiz, belinden yukarı kaldırmış Hz. İsa’yı gülerek seviyor, o da annesine gülümsüyordu.

Ablamı gördüm, çok kötü küfürler ediyordu. Ben de kollarından tutup salladım; kelimeyi şehadet getirip ablama hadi sende getir diyordum.                                                                                                                                                                                              Tekrar yukarı çıktım, annemi, babamı, diğer akrabalarımı affetsin diye rabbime dua ediyordum. Birden siz geldiniz aklıma, ellerimi açtım, ‘’rabbim! Hocama cennetinin en iyi köşesinden bir yer ayır’ ’dedim. ‘’Çünkü O, ben ve benim gibi çok kardeşimizi sana ulaştırmaya çalışıyor.’’ Yukarıdan, bir ışığın içinden, bir iple bir şey çekiyorlardı. Yukarı baktım, hocam beyaz büyük bir kayık içinde, bir sürü insan, birkaç kişiyle siz ayakta duruyorsunuz. Siz oturanlarla konuşup, gülüyordunuz.       

Sonra yine dolaşmaya başladım ama sürekli dua ediyordum. ‘’Rabbim! Beni temizle, kalbimi, beynimi, her zerremi Nur’unla nurlandır’’ diye, sonra bir siyah kapı açıldı. İçinden ışıklar çıkıyordu. Derviş gibi giyinmiş bir Adamla ben içeri girdim. Kapıyı kapattım, oradan çöl gibi bir yere çıktık. Ben tekrar bir Sema’ya çıktım. Aşağı doğru bir kapı açıldı, yeryüzünde bir şehir, bir sürü gökdelenler gördüm. Bir sarmal döndü, döndü açıldı. İçinden eski yapıların olduğu bir şehir çıktı. Sürekli önümden Kuran-Kerim geçiyordu; bir yazısını okuyabildim. Lilekeve yazıyordu.(durdur demekmiş). Oğlum için dua ettim, ”kalbini nurlandır, temizle” diye. Pekmeze benzer bir şeyler akıyordu.

Bir ara yıldızların arasından deccal kafasını uzatıp bana baktı. ‘’Git buradan dedim, benim senle işim yok, senin de benle olmasın’’ dedim. Gitti.                                                                                                                                                                                          Anneme, babama, ablama ve diğer ölmüş akrabalarıma dua ettim, onlar için rahmet istedim. Yüksek bir merdivenden çok büyük bir çöp kutusundan çöp döküldü. Pis sular merdivenden akıp gitti.

Sonra ben aşağı indim. Yeşil Demir Duvarları olan bir yerin önünde kaldırıma oturdum. Benim başımda yeşil başörtü, üstümde siyah bir ferace vardı.                                                                                                                                                                              Sonra bir çölün ortasında elinde şeffaf yeşil bir buket içinde beyaz çiçekler olan bir kadın vardı. Yüzünü seçemedim, ben miydim ablam mı, bir ışık açıldı yukarıdan elinden tutup yukarı çektiler. Ben de inşallah ablamdır dedim. Onun ihtiyacı var dedim, dua ettim, onun için.

Sonra beyaz bir gemiden beni kayalıkların arasına paraşütle bıraktılar. Üzerimde beyaz bir kıyafet vardı. Aşağı indim. Siyah elbise giyinmiş bir Adamın elinde, üstünde kalp şekli olan, siyah bir bez var; benim kalbim diyorum. Sonra dua ediyorum; ‘’rabbim Nur’unla nurlandır, temizle’’ diyorum. Elime yeni bir kalp verdiler. Üzerinde lila rengi ışıklar vardı. İçine girdi kalbimin, yerine taktık kalbimi. Sonra bulutlar iki taraftan gelip benim indiğim yeri kapatmaya çalışıyordu.                                                                                          Hocam bu keşfim iki saat sürdü. Uyumuyordum ama gözlerimi de yoğun ışıktan açamıyordum. İki saatin sonunda kalktım ama çok bitkindim. Bir o kadar da içim rahattı.

Sonra hocam ikindi namazında zikrimi çekerken gözümü kapattım. Beyaz bir atın üstündeydim, ben de beyaz giyinmiştim. Atı çeken bir Ada’m vardı. Oda beyaz giyinmişti. Merdiven olan bir yerden yola indik, yavaş yavaş yürüyorduk. Yorumunuzu, merakla bekliyorum, Allah’a emanet olunuz saygı ve hürmetler. PZR 02:05

-Maşaallah barikallah harikalar diyarında rabbimin mucizelerini yaşamışsın. Yorumlamaya kalkışsak sayfalar yetmez. Kitap olur. O da aylar içinde ancak yazılır. Şükür namazı kıl, sadaka ver ve daha çok secde et. Başka nasıl karşılık olur bu kadar izzet ve şerefe nail olunca, bilemiyorum. Hamd ve şükür, hazineleri sonsuz olan rabbimize olsun. Selam es selame. Seni tebrik ederim. Selam es selame

-Allah razı olsun Hocam, sizden sadece kuran kelimesini yorumlamanızı istesem edepsizlik etmiş olmam inşaallah. En çok onu merak ettim. Durdur denmesi, biraz korktum, burada istenen nedir benden. Selam es selame

-Kuran; okunan demektir. Durdur denmesi şimdilik bu kadar keşif yeter anlamında olmalı. Yeniden okunmak üzere şimdilik durdur, seyr-ü seferi denilmiş kabul etmelisin bana göre. Benim için yaptığın dualardan dolayı sana teşekkür etmeyi unuttum. Kusura bakma. İnşaallah yeni keşifler yaşamanı ve bizimle Allah’ın cc. izniyle paylaşmanı sabırsızlıkla bekleyeceğim. Rabbim yar ve yardımcın olsun. Hacı Ali Bayram gönderdi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.