Dünyadan daha güzel yaşanacak bir yer olmalı. Orası burası işte.

13.03.2017
718
Dünyadan daha güzel yaşanacak bir yer olmalı. Orası burası işte.

Dünyadan daha güzel yaşanacak bir yer olmalı.

Orası burası işte….

-Hocam Selamün aleykum. Çok soru soruyorum ama muallakta kaldığım şeyler hepsi. Salavatı Tefriciye yi bilirsiniz. 4444 kere okununca muradına ulaşırsın denilir. Ben onu abimin maddi ve manevi sıkıntıları için okumaya başladım. Askerde kendisi. İki bin küsur tamamladım. Kalanını da dağıtayım dedim. Amma Süleyman Hilmi Tunahan hz.nin talebeleri bu duanın mana olarak çok ağır bir dua olduğunu söylediler. Bu yüzden onun yerine 4444 e salatı tuncina ile tamamla dediler. Tefriciye yakıcı, tuncina kurtarıcı manasındaymış. Daha makbulmüş.

Yine onların talebelerinden birisi bunu üç yıl gibi bir sürede çekerken bir rüya görmüş. Uhud dağı gibi bir yerde taş dile gelmiş. ‘’Sen neden Efendimizi rahatsız ediyorsun’’ demiş. Ondan sonra da bir daha okumamış. Şimdi ben devam etmeli miyim bitmesi için yoksa tuncina ile mi 4444 e tamamlayayım? Dert görmeyin hocam. Teşekkürler şimdiden. 

-Okuma. Asla. Her ikisini de okuma. Verdiğim şeylerden başka şey okuma. Hikmette acele edilmez. Acele şeytandandır. O tür duaların birçoğu,gereksizdir,çok özeldir, saçmadır. İçinde celali ifadelerin olduğu bir bakıma şeytan oyunudur. Belli bir dereceye gelmemiş kişilerin felaketlerine sebeptir. (…taş dile gelmiş. ‘’Sen neden Efendimizi rahatsız ediyorsun’’ demiş.Neden acaba,diye biraz düşünmek lazım…) Kuranın önerdiklerini okumayı engelleten celalullah’a dair işlerdir. Biz sana ihtiyacına göre zikir vereceğiz. İnşaallah bir yer gelecek kendi kendine yeter hale geleceksin. Seni efendimize ulaştırmak dileriz. Selam es selame

-Ama dün tuncinayı okurken ruhanilerin abimin üzerinden uzaklaştıklarını gördüm hocam. Yani kendim için değil de abime okudum niyetim yarım kalmaz değil mi hocam.

İçinde celali esmalar var okuyanlar zorlanırlar, hayatları kararır da bir daha aydınlık yüzü göremeyebilirler. Biz seni süfliyata takılmadan meleki âleme ulaştırmayı amaçladık. Lütfen verdiğimizden başka şeyler okuma. Yeterince okumuşsun zaten. Selam es selame

-Hayırlı geceler hocam. Zikirden kalktım az önce. Gözlerim kapalı çekiyorum. Uyku düzensizliğinden henüz altı vaktin üstüne çıkamadım namazda. Gördüklerimi yazayım hemen.

Beş yedi yaşlarında bir kız çocuğunu bir zat elleriyle semaya doğru çıkardı. Son üçtür zikirde bir zat görünüyor. Aynı kişi mi seçemedim. Ama heybetli kişiler hepsi de. Az önce de biri vardı. Önce gözleri görünüyor sert ve heybetli. Sonra yüzü. Sonra açı genişliyor, bedenen de görünüyor. Beyaz sakallı nurdan heybeti olan biriydi. O geldi. Sonra benim olduğum kısımdan zatın olduğu tarafa doğru biri gitti ama hayvani desem hayvani değil, değişik surette bir varlıktı. O zatın yanına gittikçe şekli değişti bir kız oldu. O an o kişinin kendim olduğunu fark ettim. Semadan saçlarıma nurlar yağdı da yağdı. Allah razı olsun.

Bir de zikir çekerken bel kısmına doğru, omuriliğin tam üstünde belirginlik oldu. Seğirme dediğiniz bu mudur bilmiyorum. Seğirme bir kere mi oluyor, sürekli mi olması lazım, ihtilaç demek için, bilemedim hocam. Ama omuriliğin bel kısmıma doğru olan yer, kendini belirgin kıldıkça rahatladım. Bunca negatifin yükünden olsa gerek farkında olmadan omuzlarım hep eğik geziyorum aylardır. Nuru arttıkça  omuriliğe bir güç geliyor, daha kendine güvenir biri oluyor insan. Özgüven de nurdan ibaret sanırım. Biri demişti ki ‘’kendine güvenmek Hakka güvenmektir’’. Nuru oldukça kişinin güveni de yerinde oluyor sanırım. Yeni yeni idrak ediyorum. Bir de sitedeki Safiye’nin mektuplarını okudum. Daha başka bir sürü şey. Ama bazı cümleleriniz var. Öyle bir an geliyor ki bir anda cezbeye kapılıyorum, kelimeleriniz ruhumu çekiyor bir anda. Okurken de huzurluyum o yüzden. Bazen ne kadar ağlamaklı olsam da. Öyle işte. 

Sabah namazını kıldım şimdi. Vücudumun hemen her noktası alarm veriyor. Ciğerlerim dahi ağrıdı. Nefes alamayacak gibi oldum. Halsiz kaldım. Bir tuhaf oldum. Dilimin kökü ağrıyor iki gündür de. Bademciktir diye sirke içtim ama etkisi olmadı pek. Arınma dönemine giriyorum galiba. Bana kızmıyorsunuz değil mi hocam? Yolu henüz bilmediğimden cahilane davranıp çok soruyorum. Bağışlayın. 

Selam es selame sevgili Ş……., hayırlı sabahların olsun…. Tecelli başlamış, yardımlar ulaşıyor maşaAllah. Buraya uyar mı bilemem ama bir atasözümüz ”hamama giren terler” der…

Her işin bir etkisi bir de tepkisi vardır değil mi. Öyleyse senin zikirlerinde de geçerli bu evrensel kural. Yüzlerce binlerce kere tecrübe edilmiş bir usul ile şifası bilinen bir ilacı içiyorsun. Sonuçları kişiye özel olmakla beraber ille de derman olacak. Dertlerinden arınacaksın. Dertler derece derecedir, şifa da öyle,kişiye özel tepkilerle gelir, gelişir… Sabret ve davam et. Sana yardıma gelenlerin nurunu artır, zarar verenlerin işlerini zorlaştır ki sonuç umduğumuz gibi kesin sonuçlansın. İbadetlerin arasında biraz biraz dinlenme anları oluştur. Bir sanatoryuma yatmışsın da iyileşmenin dışında bir ilgi alanın kalmamış gibi kendini disipline al. Diğer işleri biraz askıda tut. İşin bu, önündeki kırk günü tam tedavi amaçlı çaba göstermek üzere kullanmalısın. Ve lütfen yedi vakit kıl namazını. Bak kendini 5-7 yaşlarında gördün. Yani 6 vakit namaz kıldığın işareten verildi. Başkalarının yardımına muhtaç oldun. Eğer yedi vakit kılsaydın o seni çekip götürenden yardım almadan huzura çıkardın. Hadi bir gayret göster ve namazlarını yedi vakit kıl. Gözlerinden öpüyor seni mevlamızın rahmet ve bereket ellerine emanet ediyorum. Selam es selame

-Hocam yatsıyı kıldım. Dua ediyordum. Bir zikir meclisinde buldum kendimi bir an. Ama sesli zikir çekenlerdi. Ben de cemin baş taraflarında duruyordum. Zikrimi çektim biraz. Gerçekten bir ameliyatta olduğumu hissettim. Yine zulmani varlıkları bedenimden alarak bir çuvala, bir valize koyup götürdüler. Bir an öyle bir hal oldu ki Allah diye bağırasım geldi. Aynı bir kaç ay önceki gibi namazda iken nurlar görünmeye başladı şükür. Bir arkadaşım vardı sol görüşlü olduğunu ifade eden. Dünyadan daha güzel yaşanacak bir yer olmalı diyordu. Orası burası işte. 

Maşaallah Barikallah güzel gelişmeler yaşıyorsun. Her şey düzelecek ve daha güzel günler ve makamlar, mertebeler gelişecek inşallah. Yeter ki sen dikkatle ibadet ve zikirine devam et. Pek sevindim. Rabbimize hamdolsun. Gelecek günümüzden çok daha güzel olsun inşaallah.

Selam ve dua ile.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.