“Dualarıma çözüm istiyorum” seri yazılardan çok etkilendim.

5
11 views

“Dualarıma çözüm istiyorum” seri yazılardan çok etkilendim.

Selamun aleyküm hocam,

Ben 56 yaşındayım. Dört yıldan beri üveys zikri yapıyordum. Fakat birkaç lütuf yaşamama rağmen hep benim ve aile fertlerimin üzerinde hastalıklar, belalar, musibetler hiç eksik olmadı. Bunlar hep Rabbimden gelen sınavlardır dedim ve sabırla zikrime hiç aksatmadan devam ettim. Taaki sizin sitenizi buluncaya kadar.

Zikre ilk adım (zikir ve adabı) yazınızı okuyunca anladım ki yürürken çektiğim “La ilahe illallah” zikri yüzünden bunlar başıma gelmiş.

Öncelikle hemen 04.03.2018 tarihinde sabah akşam sağ devri yapmaya başladım. Daha sonra da 27.03.2018 tarihinde beş vakit namazlarıma teheccüd ve duha namazlarını da ekleyerek arınma zikrine “Ya latiyfun ya latiyf bi lutfikel hafiyyu bil kudretilleti isteveytü biha alel arş” ile başladım.

Bu arada üveys zikrini de yapmaya devam ediyordum. Fakat ikisi nefsime ağır gelmeye başlamıştı. Başka bir yazınıza istinaden üveys zikrini bırakıp sadece sağ devirler ve arınma zikrine devam etmeye başladım.

Daha henüz arınma zikrinde beratımı almamıştım fakat “Dualarıma çözüm istiyorum” yazılarından çok etkilendim. Çünkü benimde dualarım olumlu olarak kabul görmüyor bana hep celal olarak dönüyordu. Bu sebeple arınma zikrime henüz bir sonuca ulaşmamış olduğum halde 46.günden itibaren “Ya latiyfun ya latiyf bi lutfikel hafiyyu bil kudretilleti isteveytü biha alel arş E ya halıkı ya seyyidi ikzı haceti.” Olarak devam etmeye ve namazların ardından üçer defa “İnşirah” suresini okumaya başladım.

Hocam size sorum; bu şekilde yaptığım doğru mudur, devam edeyim mi? Ya da bana başka bir öneriniz var mıdır?

Ümmete yaptığınız hizmetler için, hidayet yolunu arayanlara rehberlik yaptığınız için Allah sizden binlerce defa razı olsun.

17:37

Hacı Ali Bayram (Sevgi Yolu)

Selam es selame Firdevscan… Maşallah barikallah zikirlerinizde samimi olmanız nedeniyle yazılarımıza rastlamış, değiştirmişsiniz. Yazdıklarınızdan anladığım kadarı ile işin aslına de ermişsiniz. Çektiğiniz zikirler celali olduğundan başınıza gelenler kendi talebinizin bir neticesidir. Öncelikle geçmişinizden arınmalı ve cemal esma ve ayetlerle zikirlerle davam etmeliydiniz. Ama kısmetiniz yaşadığınız şekildeymiş diyelim.

Halen yaptığınıza devam ediniz. Doğru yoldasınız, yaptıklarınızda isabetlisiniz. Ramazan mübarek ay içinde inşaallah beratınızı alırsınız. Yaşadıklarınızı ve yaşayacaklarınızı çevrenize anlatmayın. Nefsinizi işe karıştırmayın. Önemli gördüklerinizi bize yazın lütfen. Seyri sülukunuzda yol yöntem önermeye, yardımcı olmaya, zikirlerinizi vakti gelince değiştirmeye devam edelim. Oruca başlayınca daha hızlı gelişmeler sağlamanız beklenir. Rabbim yar ve yardımcınız olsun. Yazmaya devam edin lütfen. Ve sayfamızdaki sayısız tecrübeleri ve sorulan sorulara verilen cevapları okumaya devam ederseniz daha çok yararlanır, motive olursunuz. Selam es selame

5 YORUMLAR

  1. Selam es selame..Hocam arkadasa çok üzüldüm. Aynı şeyleri ben yaşadım ama ben uyanıp erken vazgectim o yoldan darısı diğer yapan arkadaşların başına.Her yerde çok fazla bahsediliyor uveys zikrinden.Allahın takdiri belki herkesin nasibini farklıdır.İnşallah bu yolda daim olur.

    • celalde acelecilik ve çekicilik vardır.havva anamız cennetten usandı,macera aradı..Rahat,zoru gördükten sonra aranır.çamur çiğnemeyenler,çukurlarda öndüzen bozup,lastik patlatıp,kaza yapmayan genler sıcak asfaltlı duble yolun değerini bilemezler..çöl geçmeyen suyun değerini ne bilsin.oruç tutmayan iftar yemeğinin hazzını bilemez…selam es selame

  2. “Ya latiyfun ya latiyf bi lutfikel hafiyyu bil kudretilleti isteveytü biha alel arş E ya halıkı ya seyyidi ikzı haceti.” Başına da Ya Kuddüsün Ya Tahirun ekleyebilir miyiz? Toplamda 5 Esma’dan fazlasını birarada zikretmeme kuralı açısından sakıncası olur mu?

    • daha çok yemekle eşdeğerdir.neden hala eklemek istiyorsun.allahın günleri yılları bitmedi ya onu da ileride zikredersin.şeytan senin yükünü artırmak sonra da zikirden uzaklaştırmak istiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here