Bu konuda idrak idraksizliği idraktir

14.09.2021
425
Bu konuda idrak idraksizliği idraktir

Bu konuda idrak idraksizliği idraktir

human46-1Selamün aleyküm sevgili hocam ben güneş orda mısınız? Hocam ben önce kendim hakkında kısa bir bilgi vereyim. Ben tarikattaydım ve oradan cıktım. Sizin sayfanıza tarikata girdikten bir iki hafta sonra denk geldim. Nerden başlayacağımı ne anlatacağımı ben de bilmiyorum aslında. Tarikattan çıkma sebebim iki şeyden ibaret, birinci çektiğim zikrin bana az gelmesi, ikincisi ise rabıta olayı. Tarikata girme sebebim ise Geylani Hz.leri ile bir rüya gördüm,ben gördüğüm rüyayı yanlış anladım ve tarikat yoluna girdim.

Hocam sizin verdiğiniz zikrin bugün 30. günündeyim. İlk 10 gün çok etkisini gördüm on günden sonra sanki etkisi gitti öyle demeyeyim de sanki temizlendim işim tamam oldu gibi bir hiss vuku buldu bende.

Zikrimin ilk iki günü aşırı derece esneme vardı ve az da olsa nurlarda gördüm. Sonradan biraz daha fazla oldu bu nur. İki gün aşırı esnemeden sonra bu durum kesildi. Sanırım ben de nazar vardı ve bu zikir nazarı da temizliyor. Gece sonunda rüyamda dolu dolu nazar boncuktan yüzükler gördüm. Zikrimin 4.günü adet oldum ama zikirden ve namazdan o kadar çok haz ve lezzet aldım ki bırakamadım. Ve hiç aksatmadan zikrime ve namazıma devam ettim.

4.gece uyuyordum ama uykudan uyandım mı bilemiyorum, emin değilim. Sağ tarafımda yatarken belimden yani iki kürek ortasından sanki bedenime birşey girdi. Girdiğini hissetim ve Ayetel kürsi okumaya başladım. Okuma bittiği an o şey de çıktı. Sabah uyandığımda hatırlamadım ama akşam zikir çekerken aklıma geldi birden. Ondan sonraki gece sizin bloğunuza yazdığım rüyayı gördüm. İki gün sonrasında elimde kuran vardı ve Ali İmran suresini gördüm.

Sonra başka bir rüya daha gördüm hocam; Rüyamda 4 talebe gördüm, ikisi sizin talebenizmiş diğer iki kişi de tarikattan imiş. sanırım zikir ile ilgili bir polemik vardı. Ben de uzaktan onları izliyordum. ve dedim ki kendi kendime; Ben nasıl Geylani hazretlerinin kitabından öğrendiysem, bunlar da bayram hocadan öğrenmişler aynısını. Böyle bir kaç rüyalarım daha vardı. Geriside haberci rüyalarım onlarda cıktı hocam.

En son gördüğüm rüyada bir türbe ye gitmişim. Orda bir zat yatıyormuş. Sonra yanında yatan biri daha varmış. Türbenin birinin uzun boylu, diğerinin kısa olduğunu fark ettim. Sonra bu türbedeki yatan zati karşımda gördüm ve onunla konuştum. Kendimi ona şikâyet ettim. O da bana gülümsedi, tebessüm etti. Hocam siz bana soru sorsanız ben kendimi daha iyi ifade edebilirim. Sanki yeterli ifade edemedim kendimi gibi geldi. Ela.

faviconSelam es selame Ela Hanım, Kendinizi çok güzel ifade ettiniz. Sana kuranı kerim verildi ve sen Ali İmran suresini okuduysan, maşallah çok çabuk bağışlanmışsın. Şu anda ahirete intikal etsen doğrudan cennetliklerle birleşirdin… Rabbim sana uzun ve verimli bir ömür versin de ümmetin hizmetkârlarından olasın inşaallah… Aslında arınmış olmana rağmen sen yine de o esma gurubunu kırk güne tamamla… Çünkü esmanın etki alanı sadece bağışlanma değil ikramları ekstraları da vardır.

Adet günlerinizde nasıl temizlenerek devam edeceğinizi Hamdiye’ye mektuplar 3 ve 4 de açıkladık. Ayrıca regl meselesi diye de bir yazı yayınladık. Lütfen okuyarak davranışınızı düzenleyin. Hem namaz hem zikir temiz yani abdestli olmayı gerektirir… Bu sanıldığı gibi zor değil. Adetli kadınlar namazdan uzak kalmak zorunda değiller. Dilerlerse biraz zahmetle geçici abdest alabilir, namaz ve zikirlerine devam edebilirler. Nitekim zikir çeken sayısını bilemediğim kadınlarımız var ve harika mesafeler katettiler.

Rüyaların hayırlara gelsin, çok harika şeyler maşaallah… Keşif nitelikliler. Rüyada yorum da verilir aslında sezmeye çalış… Blok sayfamdaki yazdıklarını buraya aktar lütfen. Çok yoğunum. Oralarda aratma bana. Ve düzenli yaz. İlişkimiz kesilmesin…

Doğru yoldasın, hızlı gelişmeye açıksın maşaallah. Rabıta yapman gerekiyorsa efendimize yap, asla bize veya başka birisine yapma. Gerçek rabıta Allah’ı tefekkürdür. Onun zatını merak ediyorsan kendine bak, O’nun nazarı kalbindedir, kalpler Allahın nazargahıdır. Sıfatlarını tefekkür edersen de o sıfatların zatı rabbimizdir.

Her şey ondandır. Hiçbir şey o değildir. Allah telayı tam olarak kimse idrak edemez. Allah telayı İdrakin kemali, idrak edilemeyecek kadar Ekber oluşunun idrakidir. Yani “Bu konuda idrak idraksizliği idraktir” Çok uzun yazılacak şeyler var ancak yoğunluk buna izin vermiyor. Vaktimiz kısıtlı, bekleyen kardeşlerin var. selame es selame…

ETİKETLER: ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.