Böğürdeki seğirmeler (seyrimeler) ve anlamları

11.04.2020
1.411
Böğürdeki seğirmeler (seyrimeler) ve anlamları

bogurde-meydana-gelen-segirmeler

Böğürdeki seğirmeler (seyrimeler) ve anlamları

İhtilaç ederse böğrü

Böğrü ihtilaç ederse(Seğirir ise);
Sağda ve solda vuslattır.
Sağda vuslat eden erkektir,
Solda kadındır
İhtilaç ederse;Arka taraftaki boşluk,eğeler altındaki bölge.
Sağda hastalanacak
Solda hastalıktan halas bulacak
Sağda ise;sağ el şehadet parmağı ihtilaç eden yere konur ve <Allahümme la zahmeti vela renci vela emrazı vela illeti> duası dokuz veya onbir kere okunur.
Bağırsak gürültü-zırıltı ederse.;
Sağda hava beyaz ve seyrek olarak bulutlanıyor.
Solda kesafet fazla olarak ve yağmur yüklü bulutlarla hava kapanıyor demektir..
Gök gürültülü yağmur-kar ihtimali artıyor demektir.
Yazı mevsiminde solda olan ihtilaçta kırmızı şimşekler ve yıldırım düşmeleri olacağına işarettir. Efalde şiddet oluşmuş.Okunan duada kahriyeye dair esma var demektir.Dikkatli olmak, gerekirse okuduklarının tetkikini yaparak, şiddet ihtimaline karşı tedbir almak gerekir. Zat bunu bilir. Sağdan devirle durumu sükunete tebdil eder. Sağ elle sol eli namazdaki gibi bağlarsa şiddeti azaltabilir..
Eğer efalinde küffara karşı kahriye efali ve esması yapılmış ise siyah şimşek beklentisi dahi olmalı.Durum takip edilmeli ve müminlere zarar vermesi önlenmelidir.
Sağdan devir edilip cemale dair esmalar okunursa beyaz şimşek çakar.Buna sabır edilmeli yağış alınmalı.Sarı şimşek zatın müşteride sağdan devir yapmasından olur.Sabırla cemale geçmesi beklenir.
Kırmızı şimşekte zat kendisi cemalde sıfat celalde demektir.Cemal mahsur olmuş.Hemen sağdan devirle tecelliyi değiştirmek gerekir. Bu ihmal edilmez.Şiddet vardır.Celal hem yağışın şiddetiyle hem yıldırımlarla zarar verecek demektir.İhmal edilemez,pişmanlık olur.Bütün bu tecellilerin kendi efalinden olduğunu zat evliyası bilir ve korkmaz efalini değiştirir.
Bu konu esrar-ı hikmet kitabında daha geniş olarak yazılmıştır.
Tevhit olan zat efallerine ve evkatlarına ve esmalarına son derecede dikkat eder ki faideli işleri yapar, zarar verecek işlerden kaçınır.
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.