Alnın sağ ve sol tarafının seğrimesi

04.04.2017
905
Alnın sağ ve sol tarafının seğrimesi

Alındaki seğrimeler

Sağda rızk 

solda hayırlı haberdir.

 

İki kaş arası ihtilaç (seyrir) eder ise;

Sağda ve solda dostluktur.

Kaşın burunla birleştiği nokta ihtilaç (seyrir) eder ise;

Sağ yana kayarak seğirirse kadın veya müminden dostluktur. Sol yana kayarsa erkekten dostuna kavuşur, misafirliğe gelirler veya gidilir. Yeni dostluklar oluşur veya pekişir. Veya zat evliyası için bu haber siyaset alanında bir ülke ile dostluktur. Solda ise, erkekten dostluk veya siyasi, gayrimüslim bir devletle dostluktur. Müdafaa gerekmez.

Kaşların evveli, başladığı mahal ihtilaç (seyrir) eder ise;

Sağda ve solda dostluktur.

Kaşların orta yeri ihtilaç (seyrir) eder ise;

Sağda rızk gelir… Solda mala dair, zayiat nedeniyle keder olur. Sağda ise, rızık, cemalden tecellidir. Sıhhat bulmak, nimeti uzmaya kavuşmaktır. Şükretmek gerekir. Solda ise; oluşacak zararı ve kederi savunmak, engellemek icabı hikmettir. Bunun için: sağ el şahadet parmağını sol kaşın üzerine koyup (La kederi vela zararı fil hayati ) okuyup sağa doğru çekmek gerekir. İhtilaç kesilinceye kadar okumak icabı hikmettir. İhtilaç olur olmaz ilk uygun saatte (veya namaz vaktinde ) okursan çabuk zail olur. İhmal edersen tecelli belli bir dereceye kadar devir eder ki geri çevirmek zorlaşır. Yani uzun süre müdafaa etmek zorunda kalırsın.

Kaşların nihayeti (sonu) ihtilaç (seyrir) eder ise;

Sağda hüzün, solda servete delalet eder. Sağda ise: Hemen sağ el şehadet parmağını sağ kaşın ucuna koyar (La hüzni fil hayati) okur, sağa doğru çekersin.

baş seğirmesi nedenleri, alın seğirmesi nedir, sol kol dirsek seğirmesi, burun seyirmesi ne anlama gelir, alin seyirmesi ne anlama gelir, alnın ortasının seğirmesi, alın seyirmesi nedenleri, sol dirsek uyuşması

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

  1. Pınar dedi ki:

    Selamınaleyküm Hocam. Alnın tam ortasının seğirmesi ne demektir öğrenebilir miyim?