Allah’ım benimle konuşuyor

19.10.2016
167
Allah’ım benimle konuşuyor

‘’Allah’ım benle konuşuyor, beni duyuyor’’

human46-1Hocam selam es selam. Ellerinizden öperim. Dün gece sizi gördüm rüyamda. Bir atölyeniz vardı, bodrum katında. Yanınızda 2 kişi, onlar ayakta, herhalde biraz noksan arkadaşlardandı. Girdim içeriye onlarla tokalaştım; ”gel buraya dediniz, onlarla işin yok.” Geçtim tam karşınızdaki koltuğa oturdum. Tahsilât için gelmişim, elimde iki adet senet var. Sizde cebinizden 2 tane kâğıt (yabancı para) çıkartıp, bir dakika dediniz. Herhalde evle konuşmaya başladınız; mecbur bozdurmak zorundayım falan gibi konuşmalar geçiyordu aranızda. Yaşınız sanki bir 10 -15 yıl öncesi gibiydi. Gözlüğünüz yoktu. Siz konuşurken usulca ben kalktım ve çıkarken elimdeki kâğıtları yırttım; uyandım sonrasında.

Pirim, babam benim; şu anki ruh halim tam bir teslimiyet hali… Günahların yanına yaklaşmıyorum bile. Sürekli Allah’ın benim yanımda olduğunu, her şeyin onun takdiriyle olacağını düşünmeden duramıyorum. Yemek yerken nasip etti yiyorum diyorum, başıma bir sıkıntı geldiğinde vardır bir hikmeti diyorum. Sürekli böyle bu aralar. Dün namazda içimden bir şey geçirdim hemen sağ başparmağım seğirdi. Baktım sabır demekmiş. İçimi bir sevinç yumağı kapladı. ‘’Allah’ım benle konuşuyor, beni duyuyor’’ diye. Hemen o isteğime tövbe ettim. Sen ne verirsen hayırlısını verirsin, affet dedim. Hafta sonu içinde bulunduğum görev çilem bitiyor inşallah 4.dersime geçeceğim inşallah uygun görürseniz. Sizi çok seviyorum ellerinizden öperim. Zikire oturduğum an içimdeki sevinci, huzuru ancak yaşayan bilir. Herkese nasip olsun inşallah.

faviconSelam es selame; Aziz arkadaşım. Maşaallah barikallah, gelişmeler çok iyidir inşaallah… Kişi hangi işi yaparsa yapsın, işini rüyalarında görmedikçe o işin hakkını yeterince veremiyor demektir. Mademki bizi rüyanızda görüp ziyaret ettiniz, demek oluyor ki aramızdaki bağ ve işinizle ilginiz kuvvet bulmuş. Tam salınımla aşk başlamıştır. Bu yolda aşk çok önemlidir… Perdeleri yırtarak mesafe almak demektir. Allah’a teslimiyetiniz de çok önemli… Huzur ve güven ile yaşamak, sağlık afiyet ile yol almak anlamına gelir.

human46-1Bu sizi 3. Görüşüm sayın pirim İnşallah devam. Saygılarımla. Efendimizi de gördüm; beyaz bir atla. Ama yüzü nasip olmadı. Talebeniz çok doğaldır, ellerinizden öperim…

faviconAlacak tahsil etmek için gelişin geçmişte birilerinde bir hakkın kalmış ve sen onu affetmemişsin… Bu senin ilerlemene bir bakıma engel teşkil ediyormuş. Ziyaret sonunda o senetleri yırtmış olman, yükten kurtarılmış olduğunu gösteriyor. Geçmişten kalan, güya mahşere bıraktığın kul haklarını affet allah için. Allah sana onun yerine çok büyük karşılıklar verir. Affedeceğin herkes allahın sevgili kuludur. Allah affetmeyi ve affedeni sever. Namazda düşündüğün meseleye, rabbimizin hemen ihtilaçla sabret demesi; eğer düzenli olarak uyanık davranırsan daha sık ve başka şekillerde de olur. Kuşlar,karıncalar,rüzgarlar bile seninle konuşur. Bu gün zamanım bu kadardı, görüşmek üzere, durmak yok... Selam es selame.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.