içimde pır pır bir sevinç var

08.02.2019
16
içimde pır pır bir sevinç var
içimde pır pır bir sevinç var
*Can hocam selam es selame nasılsınız rabbim afiyetinizi arttırsın inşAllah. Sanırım zikrimin lütuflarını yaşıyorum. Çok şükür evimi tuttum. İçimde pır pır bir sevinç var, mutluluk var anlam veremediğim ama sürekli kalbim herşey çok güzel olacak demekte bana. Beni sevdasıyla imtihan ettiği insan için de ”o senim, senin nasibin, sana gelecek” demekte hocam ????????????????
*Bir de hocam gecen gece zikrimi çekerken bir dağın tepesine çıktım. Orda bembeyaz sarığı olan kıyafeti beyaz, uzun boylu bir erkek vardı. Dağın tepesinde beyaz bir bayrak asılıydı, oraya ulaştım, bayrağı elime verdi.
 
Selam es selame. Birgülcan… Maşallah barikallah. Anladık mı şimdi rabbimiz bizimle, dualarımızı iştir cevap verir, imkân dâhilindeki dileklerimi dünyada verirken imkânsız görünenlerin sevabını ahiret hayatımız erteler. O ne güzel mevlamızdır. Artık rabbinle barışık yaşama vaktidir.
 
*Hamd olsun rabbime can hocam. Artık her şeyimi ona bildiriyorum. Benimle konuşuyor, içimdeki mutluluk bu. ????????????????????????????
 
Artık beklentilere kavuşma vaktidir inşaAllah. Yeter ki seccadene sadık ol. Yeter ki rabbimize âşık ol, bütün hücrelerinde sev onu. Rabbimizle konuşulduğunu keşfetmek herkese nasip olmaz. Şeytan onun için ye yok öyle bir allah der yahut o çok uzaklarda der de kişiye burada istediğin kusuru işletir. Şimdi artık sende ve herkeste yaşayanın gerçekte Allah olduğunu bilerek yaşayacaksın. Sevdiğinde doyasıya haz alacak, kızdığında hemen kendini değiştirecek, yasaklarını asla delmeyeceksin. Çünkü onun yasakları ancak seni ve cemiyeti korumak içindir. Sana zorluk olsun diye değildir. O bizi tıpkı bir annenin bebeğini sevdiği gibi, sevip korumak kollamak üzere yasaklar koyar, itaat ister. Ona uyanın yolu cennete çıkar. İsyan eden cehenneme yol alıyor demektir.
Din iman ve akıl işidir. Akılları inançlarla yönetilir. Kişiyi doğruya doğru inanç götürür, yanlışa yanlış edindiğin bir inancın sevk eder. O nedenle yanlış sonuca götüren inancını hemen doğrusu ile değiştirmelisin. İnsanı kemale erdiren doğruya doğru diyebilme yeteneğidir. Yanlışa da yanlış deyip terk edebilenler kemale erer.
 
*Can hocam Allah sizden ebediyen Razi olsun. Ömrünüzü uzun eylesin. Her daim basımızdan ayırmasın. Afiyetinizi sıhhatinizi arttırsın. Can hocam benim, gerçek babam gibisin. Çünkü babamın bana veremediği bilgileri rabbim sizinle öğretiyor. Çok şükür, bin şükür. Hep dua ettim çocukluğundan bu yana, rabbim elimden tutacak bir veli gönder bana diye, sizinle karşılaştırdı.
 
-Her hatanda hemen tövbe et ki hesap defterinden silinsin, cezası önüne gelmesin. TÖVBEMİZİ okumayı asla ihmal etme. Her gün en az bir kere okumayı sürdür.
*Ediyorum hocam, işlemiş olduğum tüm günahlarıma… hemen pişmanlık, vicdan azabı veriyor. Rabbim içime tövbeyi nasip ediyor bana. Tamam, can hocam.????????????????????????????
-Görüşmek üzere gözlerinden öpüyorum. Selam es selame????
 
*Selam es selame can hocam rabbim afiyetinizi arttırsın hep dua edeceğim rabbim insülin iğnelerinden kurtarsın inşAllah sizi. Sağlık sıhhatle yaşamayı nasip etsin.
-Âmin. Âmin. Âmin. Allah’ım. Teşekkür ederim
Konuşma Sonu
Bir mesaj yaz…
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

  1. Anonim dedi ki:

    Selam es selame hocam, Tevbe duasını bizimle de paylaşmanızı bekliyorum İnşallah ????

    1. Hacı Ali BAYRAM dedi ki:

      vakti gelince inşaallah.selam es selame